0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

Temari sushi

Hlavní jídla 50 minut porcí 3    Obtížnost 3

Ingredience

Co potřebujete doma

Pokud si chcete recept připravit tradičně jako typický Japonec, doporučujeme toto nádobí: rýžovar, špachtli na rýži, širokou dřevěnou mísuvějíř na ochlazení rýže, misku s vodou a octem Sushisu na namáčení rukou a dále nádobí na servírování sushi (tác na sushihůlky, mističku na sójovou omáčku, mističku na wasabi pastu, mističku na zázvor). 

Bez všech těchto pomůcek se ale snadno při přípravě obejdete. Nutností u temari sushi je však potravinová fólie.

O receptu

Nezůstávejme fádní! Nový tvar sushi obohatí každou mísu s klasickými nigiri nebo maki sushi. Temari sushi nese název podle temari balónků, které svým tvarem a barevností připomíná. V Japonsku je velmi oblíbené zejména při radostných oslavách a také děti ho velmi ocení.

Nabízíme hned několik variant Temari sushi, ale vaší fantazii se samozřejmě meze nekladou. Návštěva bude v každém případě jistě mile překvapena!

Postup

1

Příprava temari sushi není zdaleka tak náročná, jak by se mohlo zdát. A navíc vlastně stačí jen pár ingrediencí!

2

Začneme s rýží. Rýži řádně propláchneme, dokud z ní nepřestane odtékat bíle zbarvená voda. Na 1 díl rýže přidáme 1,5 dílu vody a rýži jednoduše uvaříme.
Uvařenou rýži vyndáme pomocí špachtle z rýžovaru do široké, ideálně dřevěné mísy a vějířem nebo tvrdším papírem ovíváme rýži tak, aby zchladla přibližně na teplotu lidského těla.

3

Do mísy s rýží přidáme ocet sushisu (1 dcl octa na 1 kg rýže) a opatrně promícháme, abychom nepolámali jednotlivá zrnka rýže a aby rýže zůstala lesklá.
Tím je rýže hotová a připravená pro další zpracování.

4

Na první variantu Temari sushi si připravíme lososa a rukolu. Mražený losos na sushi je již nakrájený na plátky, které pro výrobu přesně vyhovují.

5

Na potravinovou fólii položíme jeden plátek lososa, přidáme snítek rukoly a nahoru navrstvíme bochánek rýže. Pro chuť můžeme přidat také slzu majonézy QP.

6

Pomocí fólie vše stlačíme a vytvarujeme do tvaru balónku či koule. Fólii kolem rýže zatočíme, jako bychom balili bonbon. To nám tvarování velmi usnadní.

7

Pak opatrně fólii odstraníme a hotový kousek položíme na talíř či tácek.

8

Na druhou variantu Temari sushi si vezmeme papriku, kterou nakrájíme na úzké plátky.

9

Na potravinovou fólii položíme snítku rukoly, na ni plátek papriky, QP dle chuti a nakonec rýži.

10

Opět stejným způsobem stlačíme a vytvarujeme do požadovaného tvaru.

11

Na poslední variantu si připravíme plátek řasy Nori, který nakrájíme na středně silné proužky. Na jeden proužek řasy položíme lístky rukoly, QP (pokud chceme) a rýži.

12

Fólie opět dokáže zázraky a my vytvarujeme úhledné Temari sushi.

13

Temari sushi servírujeme na tácku či talíři a, jako ke každému sushi, nabídneme i zde v mističce sójovou omáčku a wasabi k libovolnému dochucení. Vypadá to krásně, nemyslíte?

Na vaší spokojenosti nám záleží

Recenze pečlivě sledujeme. Zveřejňujeme pouze hodnocení od našich zákazníků viz Ověřování recenzí.
Ověřený zákazník
80%
10. 4. 2024

Vse v poradku krome ryzovaru, ten schorel po peti minutach uzivani, budu samozrejme reklamovat, ale za to obchod nemůže, neni výrobce.

Ověřený zákazník
100%
27. 3. 2024

  • rychlost a výborně zabalené křehké zboží

Ověřený zákazník
100%
25. 3. 2024

  • Rád nakupuji v tomto obchodu. Mají široký výběr, který se neustále rozšiřuje. Kvalitně zabalené zboží a rychlé dodávky.

Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR