0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

Kuwayaki - Pikantní kuře

Hlavní jídla 20 minut porcí 4    Obtížnost 2

Ingredience

Co potřebujete doma

V Japonsku se Kuwayaki připravuje výhradně na speciálním kuchyňském ocelovém plátu teppan. My si však vystačíme i s běžnými kuchyňskými potřebami :-).

O receptu

Kuřecí maso je často první volbou v případě, že potřebujeme vykouzlit rychlý oběd či večeři. I my jsme po něm dnes sáhli a přinášíme recept, který nadchne vaše chuťové buňky svou jednoduchostí a zřetelným japonským přízvukem.

Kuwayaki pochází z oblasti kolem Osaky a má historii již z konce druhé světové války. Japonští zemědělci tehdy opékali divoké ptactvo přímo na ploché části motyky (odtud také název pokrmu, "kuwa" totiž znamená motyka). Motyky v Japonsku později pro tento účel nahradila ocelová deska teppan a my u nás si vystačíme i s hlubokou pánvičkou :-). 

Postup

1

Kuřecí prsa nakrájíme na menší plátky, silné přibližně 1 cm. Připravené kuřecí kousky zaprášíme ze všech stran škrobem z kořene kuzu - můžeme samozřejmě použít i škrob bramborový, ale kuzu je obecně považováno za mnohem zdravější variantu :-).

2

Připravíme si wok pánev, do které vlijeme 20 ml rostlinného oleje. Pokud wok nemáme, nahradíme ho jednoduše jakoukoliv větší pánvičkou, kterou disponujeme. Jakmile je olej rozpálený, vložíme kuřecí plátky a zprudka je smažíme ze všech stran.

3

Když je kuře téměř hotové, odstraníme z pánve přebytečný olej - slitím nebo použijeme kuchyňské utěrky. Kuřecí kousky následně přelijeme přibližně pěti polévkovými lžícemi hotové Wok omáčky Kikkoman. Nakláněním pánvičky přeléváme omáčku tak, aby dostatečně obalila a ochutila každý jednotlivý plátek masa. Po několika minutách ještě dokořeníme špetkou japonské kořenící směsi Shichimi a můžeme podávat.

4

Kuře Kuwayaki servírujeme na talíři a protože chuť masa je dostatečně výrazná, jako příloha bohatě postačí listy zeleného salátu a nakrájené čerstvé rajčátko. K chuťové dokonalosti tento pokrm dovede kapka (nebo dvě :-)) krémové japonské majonézy.

Na vaší spokojenosti nám záleží

Recenze pečlivě sledujeme. Zveřejňujeme pouze hodnocení od našich zákazníků viz Ověřování recenzí.
Ověřený zákazník
80%
10. 4. 2024

Vse v poradku krome ryzovaru, ten schorel po peti minutach uzivani, budu samozrejme reklamovat, ale za to obchod nemůže, neni výrobce.

Ověřený zákazník
100%
27. 3. 2024

  • rychlost a výborně zabalené křehké zboží

Ověřený zákazník
100%
25. 3. 2024

  • Rád nakupuji v tomto obchodu. Mají široký výběr, který se neustále rozšiřuje. Kvalitně zabalené zboží a rychlé dodávky.

Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR