0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

Poke bowl s rýží a tuňákem

Hlavní jídla 8 h marinování + 1 h příprava porcí 2    Obtížnost 3

Ingredience

Co potřebujete doma

K přípravě poke bowl nebudete potřebovat žádné speciální kuchyňské náčiní. Protože jednou z hlavních ingrediencí je rýže, přípravu si maximálně zjednodušíte, pokud použijete rýžovar.

O receptu

Poke bowl je tradiční havajský pokrm, jemuž dominuje čerstvá, syrová, marinovaná ryba a spousta zeleniny. V tomto receptu navíc všechny ingredience doplníme kvalitní kulatozrnnou rýží ochucenou octem sushisu. Pokud jste poke bowl dosud neochutnali, rozhodně vám to doporučujeme. Poke je barevné, zábavné, jednoduché a skutečně lahodné jídlo!

Postup

1

Mezi ingrediencemi kromě tuňáka a rýže vévodí hlavně Poke omáčka, která je ideálně dochucena právě k přípravě poke bowl. Jejím použitím si celou přípravu jednoznačně zjednodušíte a navíc okusíte skutečnou originální chuť tohoto pokrmu.

2

Přípravu poke bowl zahájíme ideálně den předem - čerstvého tuňáka nakrájíme na menší kostky a zalijeme Poke omáčkou. Necháme marinovat v chladnu lednice nejlépe přes noc.

3

Zhruba hodinu před podáváním dáme vařit sushi rýži - pokud použijeme rýžovar, nemusíme nic hlídat a můžeme se věnovat přípravě zeleniny: mango a avokádo zbavíme slupky a spolu s okurkou, daikonem a ředkvičkami nakrájíme na úhledné kousky. Nepříliš malé, ale ani velké, takové, aby šly pohodlně konzumovat hůlkami.

4

Nakrájené avokádo zakápneme citronem, aby neztmavlo a zůstalo krásně zelené. Barevnost je na tomto pokrmu jedna z věcí, která nás baví.

5

Uvařenou rýži ochutíme rýžovým octem. Pokud použijeme ochucený ocet, máme jistotu ideálního poměru chutí. Rýži ochutíme stejným způsobem, jako bychom připravovali sushi - na 1 kg rýže se používá cca 1 dcl octu sushisu. 

6

Zeleninu máme nakrájenou, rýži ochucenou, tuňáka marinovaného - můžeme začít aranžovat do misky! Na dno dáme rýži, na ni úhledně pokládáme kousky avokáda, okurky, manga, ředkviček a ředkve daikon, navrch přidáme marinovaného tuňáka a vše posypeme sezamem a čerstvým koriandrem.

7

Poke bowl servírujeme v hlubší (ideálně japonské) misce, doplněné jídelními hůlkami. Nezapomeneme nabídnout Poke omáčku, kterou si může každý stolovník dle své chuti poke bowl doladit. No nevypadá to krásně?

Na vaší spokojenosti nám záleží

Recenze pečlivě sledujeme. Zveřejňujeme pouze hodnocení od našich zákazníků viz Ověřování recenzí.
Ověřený zákazník
80%
10. 4. 2024

Vse v poradku krome ryzovaru, ten schorel po peti minutach uzivani, budu samozrejme reklamovat, ale za to obchod nemůže, neni výrobce.

Ověřený zákazník
100%
27. 3. 2024

  • rychlost a výborně zabalené křehké zboží

Ověřený zákazník
100%
25. 3. 2024

  • Rád nakupuji v tomto obchodu. Mají široký výběr, který se neustále rozšiřuje. Kvalitně zabalené zboží a rychlé dodávky.

Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR