0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

Butaniku To Kabocha - Dušená dýně s vepřovým masem

Hlavní jídla 60 minut včetně přípravy porcí 2    Obtížnost 3

Ingredience

Co potřebujete doma

Na přípravu dýně s vepřovým masem nepotřebujete žádné speciální náčiní. Ovšem pokud ho budete servírovat v typických japonským miskách a s hůlkami, dojem z pokrmu bude dokonalý.

O receptu

Kabocha je nejpopulárnější japonskou dýní, ze které Japonci připravují nespočet různých pokrmů. Je tak populární, že se její jméno dokonce často používá ve zdrobnělém tvaru "kabochan". Tento způsob zdrobněliny se aplikuje například i u jmen lidí - Alenka je "Alenachan", Petříček "Petrchan". Dýně kabocha je i častým motivem na různém porcelánovém nádobí a také na japonských miniaturkách netsuke. Z toho je patrné, že tato "dýnička" slaví v Japonsku opravdu úspěchy.

My pro naše potřeby využijeme podobnou dýni Hokaido a uvaříme si pokrm, který vás svou snadnou přípravou i lahodnou chutí jednoznačně nadchne. A to nejen na podzim!

Postup

1

Nejdříve si připravíme všechny ingredience, které budeme potřebovat na přípravu masa, a zároveň si dáme vařit rýži, která poslouží jako příloha.

2

K mletému vepřovému masu přidáme sake, sójovou omáčku a škrob a necháme marinovat. Stačit bude půlhodinka.

3

Dýni omyjeme, i se slupkou nakrájíme na čtvrtiny nebo větší kousky a zbavíme jádřince. Pak ji povaříme v neosolené vodě, aby změkla - stačit by mělo cca 20 minut.

4

Ve vhodném hrnci dáme rozpálit olej a marinované maso orestujeme. Zatímco se maso opéká a dýně vaří, oloupeme a podrtíme si stroužek česneku.

5

Jakmile je dýně měkká, slijeme vodu a pokrájíme ji na menší kousky. Pak dýni přidáme k opečenému masu a vše dochutíme česnekem, rybí omáčkou, sezamovým olejem s chilli a lžičkou cukru. Společně ještě chvilku prohříváme, aby se chutě správně propojily.

6

Butaniku to kabocha servírujeme v hlubší misce a jako oddělenou přílohu podáváme bílou neochucenou rýži. Přejeme vám dobrou chuť!

Na vaší spokojenosti nám záleží

Recenze pečlivě sledujeme. Zveřejňujeme pouze hodnocení od našich zákazníků viz Ověřování recenzí.
Ověřený zákazník
100%
15. 7. 2024

  • velmi rychlé dodání...

Ověřený zákazník
100%
14. 7. 2024

  • velký výběr zboží

Ověřený zákazník
100%
9. 7. 2024

Spokojenost, nakupuji opakovaně.

Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR