0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0,00 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

Yasai Tempura - Zeleninová tempura

Hlavní jídla 45 minut porcí 4    Obtížnost 3

Ingredience

Co potřebujete doma

Pohodlně si vystačíme s běžnými kuchyňskými potřebami.

O receptu

Přesná historie Tempury není známa, ale pravděpodobně je to jídlo původem z Holandska nebo Portugalska, které se v období Tokugawa, kdy byl příliv obchodníků a jezuitů na Kjúšú, dostalo do Japonska. V Japonsku tento pokrm zdomácněl a dnes patří k nejpopulárnějším pokrmům. Existují restaurace a také bufety specializované právě na tempuru.

Tempura se obvykle připravuje z bílých ryb a krevet, ale v současné době prudce stoupá oblíbenost Yasai Tempury, tedy zeleninové varianty.  A právě proto si ji dnes připravíme i my. V yasai tempuře nesmí chybět brambora a mrkev, ostatní zeleniny jsou v podstatě volitelné. Největším fíglem při přípravě tempury je dodržení velkého rozdílu teploty – rozpáleného oleje versus ledového těstíčka. Při přípravě těstíčka se tak do vody přidávají i kostky ledu.

Postup

1

Základem je směs pro přípravu obalovací směsi a zbytek už je hodně na vaší fantazii. Brambory a mrkev doporučujeme nevynechat, ale jinak záleží čistě na vaší chuti a apetitu :-).

2

Brambory, mrkev, lilek, papriky, pórek i hlívu očistíme a nakrájíme na větší kousky / plátky.

3

Do odměřené obalovací směsi Tempurako přidáme vejce a co nejstudenější vodu.

4

Vidličkou pečlivě vymícháme v hladké těsto. V případě, že chceme zchladit teplotu těstíčka na maximum, přidáme pár kostek ledu.

5

Připravíme si vyšší hrnec či pánev, ve kterém rozpálíme dostatečné množství oleje. Plátek zeleniny ponoříme do připraveného těstíčka a ihned přesuneme do rozpáleného oleje a osmažíme. Doba smažení je poměrně krátká, těstíčko by mělo zůstat spíše světle zlatavé.

6

Pro chuťové zpestření můžeme připravit také jednoduchou omáčku - ve 200 ml vody svaříme 1/2 sáčku instantního vývaru dashi a přidáme na jemno nastrouhanou bílou ředkev. Dále už nevaříme a rovnou servírujeme.

7

Yasai tempuru podáváme na talíři či tácku a konzumujeme ideálně hůlkami. Omáčku servírujeme v malé mističce každému stolovníkovi zvlášť, aby si mohl jednotlivá sousta tempury sám namáčet.

Na vaší spokojenosti nám záleží

Recenze na Heureka.cz pečlivě sledujeme a využíváme k optimalizaci našich služeb.
Ověřený zákazník
80%
29. 1. 2023

  • potraviny a výrobky i přímo z Japonska
  • výborné
  • kvalitní
  • občas je i u japonských věcí potřeba hlídat složení (někdy je tam dost nezdravých éček)

Ověřený zákazník
80%
27. 1. 2023

obchod prima

Ověřený zákazník
100%
27. 1. 2023

  • Super

Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR