0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

Takoyaki - Smažené chobotnicové koule

Předkrmy 15 minut porcí 5    Obtížnost 1

Co potřebujete doma

V Japonsku se takoyaki vyrábí a smaží ve speciální takoyaki formě - pánvi, která má na dně důlky, ve kterých se smažením a otáčením těsta dosáhne vytvarování pravidelných koulí. K přípravě je potřeba těstíčko podobné tempuře a vařená chobotnice.

Protože ale u nás tuto formu vlastní málokdo, je skvělé, že máme v nabídce mražené takoyaki koule, které hravě osmažíme v klasické fritéze nebo hlubší pánvi.

O receptu

Takoyaki je spolu s okonomiyaki nejtypičtějším japonským streetfood pokrmem. Prodává se ve stáncích na tržištích, před chrámy nebo svatyněmi i na různých festivalech. Koule z jemného těstíčka s kousky vařené chobotnice, přelité omáčkou takoyaki a japonskou majonézou a posypané drcenou řasou spolu s katsuobushi jsou lahodné a zachutnají jako rychlá svačina i jako netradiční předkrm. Původně osacký pokrm se rychle rozšířil do celého Japonska a dopřát si ho můžete téměr v každé městské ulici.

Postup

1

Ingrediencí je opravdu málo, a přitom vás výsledný pokrm dostane svou typickou japonskou chutí i dokonale japonským vzhledem. Navíc ho, díky předpřipraveným koulím takoyaki, vykouzlíte během pár minut.

2

Pokud byste koule takoyaki chtěli vyrobit sami, těsto není složité - stačí hladká mouka, prášek do pečiva, vejce, sójovka, vývar dashi, jarní cibulka, nakládaný zázvor a kousky vařené chobotnice.

 

Protože je ale těsto řídké, bez formy na takoyaki v podstatě není možné při smažení docílit pravidelného tvaru koule - vznikla by vám nejspíš placka podobná lívanci.

3

Proto jsme nadšeně sáhli po mražených takoyaki, které jsou chuťově výborné a "domácí" koule skvěle nahradí. Do rozpáleného oleje ve fritéze nebo pánvi vložíme požadovaný počet koulí a smažíme přibližně 4 minuty, abychom si byli jistí, že jsou takoyaki horké i vevnitř.

4

K servírování se bude hodit jarní cibulka a zelený salát - obojí nakrájíme na proužky. Pokud nemáme drcenou řasu aonori, můžeme ji nahradit třeba nastříhanou řasou nori. Nesmí chybět katsuobushi, které dodá nejen chuť, ale i vizuální požitek.

5

Pak už zbývá jen japonská majonéza Kewpie nebo Kenko a lahodná omáčka takoyaki. Můžeme servírovat!

6

Na vhodný tácek nebo talířek navrstvíme salát s jarní cibulkou, navrch položíme osmažené koule takoyaki, bohatě pokapeme omáčkou takoyaki a majonézou a nakonec vše zasypeme vločkami katsuobushi a drcenou řasou. Pokrm jíme horký - vystydnout před strávníky většinou nikdy nestihne!

Na vaší spokojenosti nám záleží

Recenze pečlivě sledujeme. Zveřejňujeme pouze hodnocení od našich zákazníků viz Ověřování recenzí.
Ověřený zákazník
100%
15. 7. 2024

  • velmi rychlé dodání...

Ověřený zákazník
100%
14. 7. 2024

  • velký výběr zboží

Ověřený zákazník
100%
9. 7. 2024

Spokojenost, nakupuji opakovaně.

Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR