0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

Yuzu Ramen

Polévky 20 minut porcí 2    Obtížnost 2

Ingredience

Co potřebujete doma

K přípravě Yuzu Ramen nebudete potřebovat žádné speciální kuchyńské vychytávky. Hravě si vystačíte se svou běžnou výbavou.

O receptu

Ramen je považováno na japonské národní jídlo. Tajemství výborných nudlí ramen spočívá v zásadité přísadě kansui, která se přidává do mouky a zaručuje pružnost nudlí a jejich správnou barvu. V Tokiu najdete michelinskou restauraci Afuri, která podává právě různé varianty Yuzu Ramen. A co je vlastně yuzu? Jedná se o japonský citrus s velmi výraznou chutí, která se v současné době prosazuje v mnoha verzích yuzu čajů a limonád. 
Yuzu ramen, který si dnes připravíme, je velmi snadný na přípravu, a protože nemá žádný masový základ, je 100% vhodný také pro vegetariány. Japonci si ho rádi dávají v ramen barech, ale také doma, v nespočtu vlastních variant.

Postup

1

Surovin je tentokrát hodně, ale jde v podstatě hlavně o zeleninu - čím víc, tím víc barevnější a chutnější ramen budeme mít.

2

Začneme přípravou kombu dashi vývaru. Do 600 ml vody přidáme 2 sáčky kombu dashi no moto, kousek oloupaného čerstvého zázvoru, sake, sójovku, mirin a ponzu. Pokud máme koření yuzu shio nebo pastu yuzu kosho, neváháme dle chuti přidat. Společně provaříme zhruba 5 minut.

3

Mražené nudle ramen stačí nechat 2 minuty povolit v horké vodě, propláchnout a podávat. Pokud máme sušené nudle, uvaříme je dle návodu.

4

Houby a veškerou zeleninu pořádně propereme ve studené vodě. Jarní cibulku nakrájíme na kousky, z cukrového hrášku odřízneme stonky, houby enoki rozdělíme na menší trsy.

5

Ředkvičky omyjeme a nakrájíme na proužky.

6

Uvařená vajíčka překrojíme napůl a natrháme lístky koriandru.

7

A můžeme servírovat! Do misky dáme ramen nudle, zalijeme vývarem a nahoru přidáme směs salátů, jarní cibulku, klíčky, uvařené vejce, enoki, sladký hrášek, ředkvičky a dozdobíme koriandrem. Dobrou chuť!

Na vaší spokojenosti nám záleží

Recenze pečlivě sledujeme. Zveřejňujeme pouze hodnocení od našich zákazníků viz Ověřování recenzí.
Ověřený zákazník
100%
27. 2. 2024

Vřele doporučuji spokojenost

  • Vše v pořádku spokojenost
  • Žádná

Ověřený zákazník
100%
27. 2. 2024

  • Velikost sortimentu
  • Doba doruceni

Ověřený zákazník
100%
25. 2. 2024

Spokojenost jako vždy.

Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR