Chilli omáčka Doubanjiang je vyrobena ze speciální směsi chilli papriček a fermentovaných bobů. Je základem pokrmu zvaného Mabo Dofu (Mapo Tofu), ale je vhodná k jakémukoliv grilovanému a pečenému masu nebo jako jedna z ingrediencí do pikantních omáček. Lze ji upravit tepelně, ale může se konzumovat i za studena.
Celý popisOmáčka Toban Djan, v Japonsku označovaná jako Doubanjiang, je kombinací fermentovaných fazolových bobů, sójových bobů a chilli papriček. Její chuť je výrazná, pikantní, umami. Tato aromatická pasta je základem pro japonský pokrm Mabo Dofu, ale využijete ji i k jakémukoliv grilovanému nebo pečenému masu a k dochucení různých omáček.
300 g kuřecího masa nakrájeného na kousky marinujte asi 15 minut v této chilli omáčce z bobů. V hlubší pánvi rozpalte trochu oleje a zpěňte na něm asi dva stroužky česneku pokrájený na plátky, přidejte marinované kousky masa a opékejte do zlatova. Potom přidejte asi 2 červené papriky nakrájené na kousky a opět opékejte. Na talíři pak jídlo ozdobte pokrájenou jarní cibulkou.
Při objednání tohoto produktu obdržíte skleněnou nádobu chilli omáčky z bobů o obsahu 368 g, v počtu kusů, který si objednáte.
Solené chilli papričky 48 %, voda, fermentovaná sójová pasta (voda, sůl, sója, pšenice), fermentovaná pasta z fazolí 9% (fazole 50%, voda, sůl, pšeničná mouka), cukr, modifikovaný kukuřičný škrob, prášek z čili papriček 1%, sušený česnek 1%, sójový olej, kyselina mléčná, zvýrazňovač chuti: E631, E627.
Obsahuje alergeny: Sója, lepek
Skladování: Skladujte na chladném a suchém místě. Po otevření skladujte v lednici.
| Výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Tuky | 2.5 g |
| Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny | 0.4 g |
| Sacharidy | 11 g |
| Sacharidy - z toho cukry | 8.1 g |
| Bílkoviny | 3.2 g |
| Sůl | 11.3 g |
| Energetická hodnota | 384/92 kj/kcal |
| Parametry | |
|---|---|
| Balení | Skleněná láhev |
| Obsah balení (g) | 368 g |
| Země původu | Čína |
| Použití | Ke grilovanému nebo pečenému masu, jako přísada do mletého masa nebo do různých pikantních omáček. |
| Výrobce | Lee Kum Kee |
při nákupu nad 1500 Kč
a pravidelně se vrací
s parkováním
po celé ČR
s rychlým doručením
již od roku 1993