Velké balení světlé sójové omáčky, která je vhodná pro přípravu čínských pokrmů, má bohatou sójovou chuť a vůni, která decentně zvýrazní chuť každého pokrmu. Omáčka je vyrobena přírodní fermentací a využívá se více, než její tmavá verze. Vhodná je na dochucení bílého masa, salátů a zeleniny.
Celý popisSójová omáčka je řídká, hnědá, slaná omáčka ze sójových bobů. Je vyrobená přírodní fermentací, starým tradičním způsobem. Rozdrcené sójové boby, rozdrcená pražená pšenice, voda a přítomnost fermentačních kultur zajišťují jedinečnou jakost, čistotu a hlavně zdravotní nezávadnost. Světlá sójová omáčka je filtrována po 6 měsících, dozrává tedy za kratší dobu, proto je i její konzistence mnohem lehčí světlejší barvy než její tmavá verze, přestože má výrazněji slanější chuť.
V čínské kuchyni je používána až 3x více než její tmavá verze. Slouží především jako dochucovadlo hotových jídel. Vhodná je s bílým masem, k ochucení smažené zeleniny, k namáčení mořských plodů, jarních závitků a wonton těsta a jako marináda na rybí filety.
Při objednání tohoto produktu obdržíte plastovou láhev čínské světlé sójové omáčky o obsahu 1,75 l, v počtu kusů, který si objednáte.
pitná voda, sůl, sójové boby, jedlá sůl, cukr, pšeničná mouka, látky zvýrazňující chuť a vůni (inosinan sodný, guanylan sodný)
Obsahuje alergeny: sója, lepek.
| Výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Tuky | 0.5 g |
| Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny | 0.1 g |
| Sacharidy | 14 g |
| Sacharidy - z toho cukry | 10 g |
| Bílkoviny | 7.7 g |
| Sůl | 17.2 g |
| Energetická hodnota | 392/92 kj/kcal |
| Parametry | |
|---|---|
| Balení | Lahev |
| Země původu | Čína |
| Použití | Do čínských pokrmů. |
| Obsah balení (l) | 1.75 l |
| Výrobce | Lee Kum Kee |
při nákupu nad 1500 Kč
a pravidelně se vrací
s parkováním
po celé ČR
s rychlým doručením
již od roku 1993