Morinaga Silken Tofu Firm, 349 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Morinaga Silken Tofu Firm,​ 349 g má objednací číslo 2126.

Produkt Morinaga Silken Tofu Firm,​ 349 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Ihned k odeslání.

Prodejní cena výrobku Morinaga Silken Tofu Firm,​ 349 g je stanovena na 59.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Morinaga Silken Tofu Firm,​ 349 g
Sleva
 • Velký obrázek - Morinaga Silken Tofu Firm,​ 349 g
 • Velký obrázek - Morinaga Silken Tofu Firm,​ 349 g

Pevnější Silken Tofu je vyrobeno z ekologicky pěstovaných sójových bobů, je bez konzervačních látek a cholesterolu. Tofu firm lze přidávat do polévky miso, podávat jako předkrm i jinak upravovat. Má jemnější konzistenci.

Vaše konečná cena 59 Kč vč. DPH
Objednací číslo2126
Ihned k odeslání
Kdy zboží dostanu?

Specifikace

Recepty, ve kterých je surovina použita

Popis produktu

O Tofu

Tofu je vlastně sojový sýr nebo tvaroh. Místo mléka se vyrábí ze šťávy získané ze sojových bobů. Základem dobrého tofu je tedy dobrá sója. Čím jsou suroviny použité na výrobu tofu kvalitnější, tím lepší tofu vznikne. Sójové boby se nejprve propláchnou a potom se na několik hodin namočí do vody, aby nabobtnaly. Na první pohled nic těžkého, ale je důležité, aby boby nebyly namočeny příliš krátce nebo naopak dlouho, protože by to výrobu tofu značně ztížilo. Po tomto odpočinku se sójové boby mixují společně s vodou, v které byly namočeny. Vznikne jemná kaše, která se následně vaří a poté přijde na řadu pasírování – vibračním sítem od sebe oddělíme mléko a pevnou složku – okaru. Tofu se vyrábí ze sójového mléka, které vzniklo právě oddělením okary. Jeho sražením vznikne tofu. Právě srážení je jedna z nejdůležitějších věcí při výrobě tohoto sójového sýru. Tradičním srážedlem je sůl Nigari (sůl z mořské vody). Závěrečná fáze je ta, že se tofu umístí do zvláštní nádoby, kde se zatíží, čímž z něj vyteče přebytečná voda. Podle toho, jak velká zátěž a jak dlouhou dobu, na tofu působí, určuje jeho konzistenci, zda bude měkké nebo tvrtdé. Po tomto závěrečném procesu se tofu nařeže na kousky a dá se vychladit do nádoby s vodou.

Historie

Tofu se jedlo v Číně již od konce 2. století před naším letopočtem a vzniklo v podstatě náhodou, když se do vařící sójové polévky omylem dostala slaná mořská voda a polévka se tím pádem srazila. Zda se tato legenda zakládá na pravdě, již asi nezjistíme, ale jisté je to, že se jeho výroba za celá ta léta až tak moc nezměnila.

Využití

Hedvábné tofu má pevnější konzistenci a výborně se hodí do miso polévek a salátů. Tofu má ceněnou schopnost přejímat chutě, můžeme ho tedy různě kořenit a dochucovat. Silken tofu Japonci velmi rádi používají na přípravu hodnotné a zdravé snídaně, tzv. Jude Dofu: tofu mírně ohřejeme na pařáku nebo v mikrovlnné troubě, posypeme katsuobushi a zakapeme sojovou omáčkou; nebo můžeme místo sušeného tuňáka použít spařený listový špenát s trochou nastrouhaného zázvoru, opět zakapané sojovou omáčkou.

Zdravotní hlediska

Tofu je skvělou zdravou potravinou. Díky vysokému obsahu bílkovin, nenasycených mastných kyselin a vlákniny, a naopak nulovému obsahem cholesterolu, je vhodný pro řadu diet či jako náhrada masa. Sojové bílkoviny jsou navíc velmi dobře stravitelné.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte Tofu firm v kartonovém Tetra Paku, 349 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

 • Balení: Kartonový přebal Tetra Pak.
 • Obsah balení: 349 g
 • Složení: Filtrovaná voda, sójové boby, izolovaný sójový protein, glukonolakton E575 (není živočišného původu), chlorid vápenatý E509 (není živočišného původu).
 • Obsahuje alergeny: Sója.
 • Použití: Do polévek a salátů.
 • Země původu: USA
 • Skladování: Po otevření skladujte v lednici a spotřebujte do tří dnů.
 • Cena za 1 kg: 169 Kč

Výživové hodnoty na 100g

Sacharidy - z toho cukry0,5 g
Bílkoviny 6,6 g g
Sůl0,051 g
Energetická hodnota255/61 kcal
Tuky3 g
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0,5 g
Sacharidy1,8 g
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
 •  
Nákupní košík
je zatím prázdný