0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

Set Jasmínová rýže 1 kg + Sypání na rýži 24 g

Objednací číslo 36528

Jasmínová rýže, která je známá po celém světě, se pěstuje již po staletí převážně v Thajsku. Jedná se o dlouhozrnnou rýži štíhlého tvaru a střední lepivosti. Není nic snazšího, než ji dochutit sypáním z řas, rýžových krekrů a zeleného čaje. Konkrétní složení setu se může mírně lišit. Všechny položky sady jsou uvedeny výše v části "Set obsahuje".

175 / ks vč. DPH
- +
Ihned k odeslání
Zboží odešleme nejbližší pracovní den.

DOPRAVA ZDARMA nad 1 500 Kč

Set obsahuje
Nagatanien Sypání na rýži Ochazuke nori, 24 g

1x Nagatanien Sypání na rýži Ochazuke nori, 24 g

Jak si vylepšit rýži? Zkuste sypání ochazuke nori, které obsahuje mořské řasy a zelený čaj. Na uvařenou rýži nasypte jeden sáček tohoto sypání a rovnou konzumujte. Sypání lze použít nejen na rýži, ale i na nudle, omeletu a také na kalifornské maki suši místo sezamu.

Golden Elephant Jasmínová rýže, 1 kg

1x Golden Elephant Jasmínová rýže, 1 kg

Kilové balení prémiové jasmínové rýže. Jasmínová rýže má štíhlý tvar a střední lepivost, je vhodná jako přílohová rýže k masovým pokrmům a omáčkám.

Popis produktu

O jasmínové rýži

Jasmínová rýže, známá po celém světě, se pěstuje již po staletí převážně v Thajsku. Jedná se o dlouhozrnnou rýži štíhlého tvaru a střední lepivosti. Je to nejčastěji používaná rýže v asijských pokrmech mimo suši.

Chuť

Jasmínová rýže je svou chutí podobná rýži basmati, která má ale nulovou lepivost. Vůně po jasmínu je přirozená, nejedná se o žádnou příchuť či aroma. Aby se chuť a vůně jasmínové rýže maximálně uchovala, doporučujeme rýži uchovávat ve vzduchotěsné nádobě.

Sklizeň

U jasmínové rýže se sklízí stonky, které se nařežou a následně se z nich vymlátí zrnka.

Zdravotní hlediska

Jasmínová rýže obsahuje omega 3 mastné kyseliny, které mají příznivý vliv na fuknci mozku a působí proti rozvoji alzheimrovi choroby. Také obsahuje melatonin, který napomáhá ke klidnému spánku.

Použití

Jasmínová rýže je přílohovým typem rýže, je tedy výborná ke všem druhům masa, mořských plodů, masovo-zeleninových směsí i k omáčkám. Může se jíst i samotná, ideálně posypaná řasami či různými druhy sypání na rýži. Uvařenou rýži posypte sypáním sake chazuke a rovnou konzumujte. Posypat si však můžete i nudle, omeletu a nebo zkusit toto sypání použít při výrobě kalifornských maki sushi místo sezamu.

Příprava rýže

Rýže se dá napařovat v bambusovém pařáčku, v rýžovaru nebo v klasickém hrnci. Pokud rýžovar nevlastníte, nezoufejte, postup je snadný i u klasického kastrolu:
Jasmínovou rýži řádně propláchněte v tekoucí vodě, dokud z ní neodtéká čirá tekutina. Na 1 díl rýže následně přidejte 1,2 dílu studené vody a přiveďte rýži k varu. Jakmile se začne vařit, ztlumte teplotu na minimum, přiklopte hrnec pokličkou a vařte pozvolna 20 minut. Pak hrnec odstavte a nechejte zhruba 10 minut dojít.
TIP: Vystydlá jasmínová rýže se skvěle hodí pro výrobu smažené rýže.

O sypání na rýži Sake Chazuke

Chazuke je název pro tradiční japonské jídlo, kdy do misky s uvařenou rýží se nalije zelený čaj, dashi, přidají se švestičky umeboshi a vše se sní. Naše sypání Ochazuke nori je již hotové dochucovadlo, které obsahuje zelený čaj a mořské řasy.

Využití

Na uvařenou rýži nasypte jeden pytlíček tohoto sypání a můžete rovnou konzumovat. Sypání lze použít i na posyp nudlí nebo omelety.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte cenově výhodný set jasmínové rýže v balení 1 kg a sáčku se sypáním na rýži sake chazuke o obsahu 24 g.

Parametry Jasmínové rýže

 • Balení: Sáček
 • Obsah balení: 1 kg
 • Složení: Jasmínová rýže dlouhozrnná.
 • Použití: Přílohová rýže, na smažení.
 • Země původu: Kambodža

Parametry sypání na rýži Ochazuke nori

 • Balení: Sáček
 • Obsah balení: 24 g.
 • Složení: Sůl, rýžové krekry, cukr, zvýrazňovač chuti: E621, řasy, prášek ze zeleného čaje, řasový prášek, zvýrazňovač chuti: E635.
 • Použití: Na posypání rýže, nudlí, omelety i do sushi.
 • Země původu: Japonsko.

Obchodní parametry

 • Objednací číslo: 36528

Parametry

Výrobce Susi.cz
Doporučujeme dokoupit

Kikkoman Teriyaki marinade & sauce, 250 ml

Kikkoman Teriyaki marinade & sauce, 250 ml
Menší balení Teriyaki omáčky je vhodné pro ty, kteří chtějí omáčku nejprve vyzkoušet. Při použití…
131 Kč
Ihned k odeslání
Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR