Pražený sezamový olej ve skleněné lahvičce je ideální k přípravě wok jídel. Pokrmům dodá skvělou chuť, zkuste ho přidat do ramenu, yakitori či BBQ omáčky.
Celý popisSezamový olej je jedlý rostlinný olej ze sezamových semínek. Často je používán jako zvýrazňovač chuti. Nejpopulárnější je v asijské kuchyni (Japonsko, Čína, Korea). Olej je velmi bohatý na vitamíny a živiny, jeho využití není jen v potravinářství, ale také v alternativní medicíně.
Sezam je jednou z prvních plodin, které byly zpracovávány na výrobu oleje. Před rokem 600 př. n. l. jej používali bohatí Asyřané jako potravinu, lék a mazivo. V současnosti existuje mnoho variací sezamového oleje, které se liší zejména barvou a částečně i chutí. Světlé sezamové oleje jsou vhodné i na restování či fritování, hnědé se používají za studena či ke krátké tepelné úpravě.
Tradiční Ajurvéda (indické lékařství) používá sezamový olej ke zmírnění příznaků stresu, olej také pomáhá kontrolovat krevní tlak díky vysokému obsahu antioxidantů a polynenasycených tuků a je velkým zdrojem vitaminu E, který snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Dále obsahuje hořčík,vápník, železo, zinek, vitamin B6.
Sezamový olej je výborný do salátů či těstovin nebo také například k dochucení sladkých pokrmů. Můžete jej využít také pro krátké osmahnutí zeleniny či masa na pánvi.
Při objednání tohoto produktu obdržíte Kikkoman Sezamový olej, 125 ml, v počtu kusů, který si objednáte.
Sezamový olej 100%.
Obsahuje alergeny: Sezam.
| Výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Tuky | 92 g |
| Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny | 13 g |
| Sacharidy | 0 g |
| Sacharidy - z toho cukry | 0 g |
| Bílkoviny | 0 g |
| Sůl | 0 g |
| Energetická hodnota | 3399/827 kj/kcal |
| Parametry | |
|---|---|
| Balení | Skleněná láhev |
| Země původu | EU |
| Použití | Do salátů, ramenu, při smažení masa a zeleniny na pánvi. |
| Obsah balení (ml) | 125 ml |
| Výrobce | Kikkoman |
Recenze pečlivě sledujeme. Zveřejňujeme pouze hodnocení od našich zákazníků viz Ověřování recenzí.
při nákupu nad 1500 Kč
a pravidelně se vrací
s parkováním
po celé ČR
s rychlým doručením
již od roku 1993