Udon nudle jsou jedny z nejtypičtějších japonských nudlí, bez kterých by japonská kuchyně nebyla úplná. Jejich využití je široké a jejich chuť vás jednoznačně dostane. Vyzkoušejte je s masem, zeleninou, mořskými plody nebo ve vydatných japonských polévkách.
Celý popis
Výhodný set surovin na přípravu udon polévky spolu s krásným setem misek. Set je vhodný i jako dárek, suroviny jsou baleny v dárkové krabici a sada misek také.
Jak snadno uvařit udon polévku doma? S pomocí tohoto setu! Je balen v dárkové krabici a obsahuje udon nudle, dashi vývar, tofu, houby a sójovku.
V Japonsku jsou nudle základem a součástí každé japonské kuchyně a objevuje se jich celá řada druhů. Podávány jsou jak horké, v polévkách, tak i chlazené se sojovou omáčkou. Vyrábí se z různých surovin: pšenice, rýže, pohanky. Nudle udon patří mezi základní druhy nudlí. Konzumují se v polévce, s tempurou, jsou zlatým hřebem jídel připravovaných na stole.
Ač jsou dnes nudle neodmyslitelnou součástí japonské kuchyně, jsou vlastně čínským vynálezem. V Japonsku však brzy zdomácněly a připravují se na mnoho způsobů a v mnoha variantách místních specialit.
Na Nový rok jsou populární až metr dlouhé nudle, které symbolizují dlouhověkost. Udon je pokrm, který se velmi často pojídá k obědu. Japonci doplňují jeho konzumaci hlasitým srkáním, které umožňuje jíst nudle opravdu horké. Udon se prodává v pasážích v okolí nádraží, stejně tak jako v restauracích, které slouží k rychlému nasycení během polední přestávky. Je také oblíbeným nočním jídlem flamendrů vracejících se z hospůdek. Jedná se vlastně o vydatnou polévku s masem a se zeleninou, do které jsou vloženy nudle.
Nudle udon jsou 3 mm široké, bílé barvy. Jsou vyrobeny hnětením mouky, vody a soli. Využívají se především do polévek, mohou se konzumovat horké i studené, samotné, i například jako příloha. Nudle se vaří ve velkém množství vody po dobu asi 10ti minut a po uvaření se propláchnou ledovou vodou.
Při objednání tohoto produktu obdržíte požadovaný počet balení japonských nudlí udon o hmotnosti 270 g, balených v sáčku.
Pšeničná mouka, voda, sůl.
Obsahuje alergeny: lepek.
| Výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Tuky | 0.9 g |
| Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny | 0.3 g |
| Sacharidy | 73 g |
| Sacharidy - z toho cukry | 0.5 g |
| Bílkoviny | 8.4 g |
| Sůl | 3.5 g |
| Energetická hodnota | 1433/338 kj/kcal |
| Parametry | |
|---|---|
| Balení | Sáček |
| Obsah balení (g) | 270 g |
| Země původu | Japonsko |
| Použití | Jako hlavní jídlo, do polévek. |
| Výrobce | Akagi |
| Original Japan | Ano |
Recenze pečlivě sledujeme. Zveřejňujeme pouze hodnocení od našich zákazníků viz Ověřování recenzí.
při nákupu nad 1500 Kč
a pravidelně se vrací
s parkováním
po celé ČR
s rychlým doručením
již od roku 1993