Kari pasta červená je využívána při přípravě pikantních thajských jídel. Pokud teprve s thajskou kuchyní začínáte, doporučujeme právě toto menší balení na vyzkoušení.
Celý popisThajská kuchyně je známá svou pikantností a pálivostí, kterou způsobuje právě kari pasta. Díky této červené kari pastě přenesete Thajsko přímo do své kuchyně a na svůj stůl. Červená kari pasta je kombinací šalotky, chilli, soli, sójového oleje, cukru, česneku, citrónové trávy, lístků bazalky a rostliny nazývané galangal (dosti podobná zázvoru).Velmi důležité je kari pastu hned na začátku přípravy pokrmu chvíli smažit na oleji nebo kokosovém krému, který je v thajské kuchyni také velmi používán. Smažením se z kari pasty uvolní její příjemná vůně. Thajská jídla se podávají většinou s rýží, která zmírní pálivost jídel.
Červená kari pasta je hojně výužívána v thajské kuchyni. Kari pastou se dochucují různé masové směsi, špízy, přidává se do polévek a je součástí i zeleninových jídel. Může se přidat i jako dochucovadlo do dresingů na saláty.
Při objednání tohoto produktu obdržíte sáček červené kari pasty o obsahu 50 g, v počtu kusů, který si objednáte.
Chilli paprika 25%, citrónová tráva, šalotka, sušený česnek, jedlá sůl, galgán, cukr, koriandr, listy thajské bazalky 0,4%, bílý pepř, kmín, kůra mauricijské limety, konzervant: sorban draselný.
Může obsahovat stopy obilovin obsahujících lepek, sóji, sezamu, hořčice, ryb a arašídů.
| Výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Tuky | 1.6 g |
| Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny | 0.4 g |
| Sacharidy | 17 g |
| Sacharidy - z toho cukry | 10.7 g |
| Bílkoviny | 3.9 g |
| Sůl | 7.8 g |
| Energetická hodnota | 484/115 kj/kcal |
| Parametry | |
|---|---|
| Balení | Sáček |
| Obsah balení (g) | 50 g |
| Země původu | Thajsko |
| Použití | Do thajských pokrmů. |
| Výrobce | Exotic Food |
při nákupu nad 1500 Kč
a pravidelně se vrací
s parkováním
po celé ČR
s rychlým doručením
již od roku 1993