0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

Pár slov o sójových produktech

Sójové produkty se v japonské kuchyni hojně využívají...

... a zdaleka nejde jen o sójovou omáčku. V japonské nabídce najdete nepřeberné množství sójových výrobků od různých druhů miso pasty po nevídaný počet druhů tofu.

Miso pasta

Fermentovaná pasta miso nejčastěji slouží jako základ pro japonskou polévku misoshiru. Udává také jasnou chuť nudlové polévky miso ramen a dalších polévek a pokrmů. Obvykle se miso do připravovaných specialit přidává až na samém konci varu, aby se nezničily cenné živiny, jako například vitamín B12.

Miso se dá skvěle využít i při nakládání zeleniny, ale také třeba při přípravě nasládlé omáčky ke knedlíčkům dango. Rozhodně vám zachutnají i máslové miso sušenky, které se řadí do modernější řady miso produktů.

Typy miso pasty se rozlišují podle délky fermentace a také podle dalších přidaných ingrediencí. Červené aka miso se nechává fermentovat dlouho, jeho chuť je intenzivní a slaná. Oproti tomu bílé shiro miso chutná jemněji, sladčeji, protože kvasí kraší dobu a obsahuje vysoký podíl rýže.

Tofu

Tofu u nás i v Evropě v současnosti boduje zejména jako populární náhražka masa. Je totiž výživné a lze jej snadno různým způsobem ochutit. 

V japonské kuchyni je tofu nepostradatelnou přísadou do polévky misoshiru. Japonci ale tofu také rádi snídají a dopřávají si ho i jako předkrm nebo svačinu. Jedním z příkladů předkrmového tofu je hiyayakko - tofu přelité sójovou omáčkou a zdobené rozličnými ingrediencemi podle chuti, třeba jarní cibulkou, nastrouhaným zázvorem či sušeným tuňákem katsuobushi.

Inari

Z tofu se také vyrábějí velmi oblíbené sladké taštičky inari. Ty mohou krásně posloužit pro zabalení inari sushi, ale výborně také doplní Soba nebo Udon nudle. Taštičky inari získaly svůj název od stejnojmenného liščího božstva, kterému byly za dávných časů obětovány. Nudlím zdobeným taštičkami inari se proto v japonštině říká kitsune soba / kitsune udon, tedy "liščí soba", "liščí udon".

 

 

Doprava zdarma od 1500 Kč Doprava zdarma od 1500 Kč
99 % zákazníků doporučuje 99 % zákazníků doporučuje
Prodejna v Michli Prodejna v Michli
2 000 výdejních míst 2 000 výdejních míst
Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR