0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0,00 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

Pár slov o japonských nudlích

Japonci nudle milují...

... a to v jakoukoliv denní či noční hodinu. Když se vytížení pánové v noci vrací z práce, rozhodně se zastaví u stánku s nudlemi. A když se do nich pustí, nezapomenou při konzumaci velmi hlasitě srkat. Aby byl totiž požitek dokonalý, musí do úst dostat opravdu horké nudle - proto si je jen nad miskou přidržují hůlkami a vytváří tak nepřetržitý proud mezi miskou a ústy.

Srkání je tak hlasité, že když jdete nočním tichým Tokiem, podle hlasitosti srkání hned poznáte, kde je nádraží - právě tam se nachází nejvíc nudlových stánků!

Udon, ramen nebo soba?

Nudle udon, tloušťkou podobné makarónům, jsou často připravovány s kouskem vepřového, vajíčkem, houbami a čerstvě nasekanou jarní cibulkou. Základem nudlí udon je pšeničná mouka.

Nudle ramen se připravují ve speciální polévce, jejímž základem je silný vývar z kostí. Vývar se má vařit až 16 hodin a mistr kuchař sám osobně vybírá kosti, ze kterých ramen připraví. Říká se, že nejlepší rámen nudle jsou z Hokkaida. A je až neuvěřitelné, že většina kvalitních restaurací si rámen skutečně dováží právě až z japonského Hokkaida. 

Pro pohankové nudle soba je nejproslulejší oblast v prefektuře Oita na ostrově Kjúšú. Tady se z pohanky dělá i čaj, kterým se zapíjejí jednotlivé chody.  Nudle soba jsou tenčí než udon a obsahují výrazný podíl pohankové mouky. Pohanka je velmi žádaná pro svůj vysoký obsah rutinu, který zvyšuje pružnost cév a žil. Nudle soba se připravují jak horké, tak také studené, což oceníte například v létě.

V naší nabídce najdete také velmi zajímavou japonskou specialitu - nudle připravené z hlízy konnyaku. Jsou extrémně nízkokalorické a při přípravě se nerozvaří. Nemají téměř žádnou chuť, díky čemuž naopak velmi dobře vstřebají jakékoliv ochucení. Vyzkoušejte konnyaku nudle se špenátem, dýní či mrkví nebo sáhněte po neochucených a popusťte uzdu své fantazii!

 

Související kategorie produktů
Doprava zdarma od 1500 Kč Doprava zdarma od 1500 Kč
99 % zákazníků doporučuje 99 % zákazníků doporučuje
Prodejna v Michli Prodejna v Michli
3 000 výdejních míst 3 000 výdejních míst

Na vaší spokojenosti nám záleží

Recenze pečlivě sledujeme. Zveřejňujeme pouze hodnocení od našich zákazníků viz Ověřování recenzí.
Ověřený zákazník
100%
31. 5. 2023

Vždy spokojenost se vším. Jak doprava, tak zboží vynikající.

  • Vždy velká spokojenost
  • Nic

Ověřený zákazník
100%
26. 5. 2023

Příjemná a znalá obsluha, kvalitní zboží.

Ověřený zákazník
100%
25. 5. 2023

  • Velmi dobře zabaleno

Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR