Sójová omáčka Tamari neobsahuje pšenici, mohou si ji tedy dopřát i ti, kteří drží bezlepkovou dietu. Je výborná na marinování, do polévek, salátů a při servírování sushi.
Celý popisSójová omáčka Tamari je vyráběna pouze ze soli a sójových bobů, čímž se odlišuje od klasické sójové omáčky Shoyu vyráběné ze sójových bobů a pšenice. Vzniká jako vedlejší produkt při výrobě misa z tekutiny, která je vylučována. Poté se fermentuje přírodním způsobem v dřevěných sudech. Při výrobě nejsou použita barviva, konzervační látky či zvýrazňovače chuti, které se vyskytují v běžných omáčkách. Ve srovnání se Shoyu má tmavší barvu, výrazněji slanější chuť a obsahuje více minerálů a stopových prvků. Je také bohatá na aminokyseliny a mikroorganismy důležité pro trávení. Vhodná i pro bezlepkovou dietu.
Sójovou omáčku můžeme použít do všech jídel kromě sladké kuchyně. Výborná je na marinování a minutky, do polévek a polévkových základů, masových šťáv, omáček, orientálních jídel, dresingů, majonézových salátů a studených pikantních omáček a samozřejmě k namáčení sushi rolek.
Při objednání tohoto produktu obdržíte skleněnou lahvičku sójové omáčky Tamari o obsahu 250 ml v počtu kusů, který si objednáte.
Voda, sójové boby, sůl, alkohol.
Obsahuje alergeny: Sója.
| Výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Tuky | 0 g |
| Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 2 g |
| Sacharidy - z toho cukry | 0 g |
| Bílkoviny | 10 g |
| Sůl | 16.4 g |
| Energetická hodnota | 240/57 kj/kcal |
| Parametry | |
|---|---|
| Balení | Skleněná láhev |
| Země původu | Holandsko |
| Použití | Na maso, do marinád, omáček, salátů, k sushi. |
| Obsah balení (ml) | 250 ml |
| Výrobce | Kikkoman |
Recenze pečlivě sledujeme. Zveřejňujeme pouze hodnocení od našich zákazníků viz Ověřování recenzí.
při nákupu nad 1500 Kč
a pravidelně se vrací
s parkováním
po celé ČR
s rychlým doručením
již od roku 1993