Rýžová mouka se vyrábí z rýže speciálním procesem. Je velmi dobrým zahušťovadlem. Často se využívá k přípravě sladkých, ale nepečených dezertů. Zvyšuje objem a pojivost (bezlepkových) směsí. Oproti klasické rýžové mouce je tato z lepkavé rýže.
Celý popis
Láká vás příprava vlastního kimchi? Směle do toho s naší sadou základních surovin! V setu pro vás máme nezbytný chilli prášek, rybí omáčku, mouku z lepkavé rýže a sezamová semínka. A níže uvádíme i základní recept.
Rýže je lehce stravitelná potravina, která vyvolává pocit nasycení. Neobsahuje gliadin (frakce glutenu) a je tak vhodná pro pacienty s celiakií. Vzhledem k mimořádně nízkému obsahu sodíku je vhodná i pro lidi s vysokým krevním tlakem. Její konzumace pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a kyseliny močové v krvi. Oproti klasické rýžové mouce je tato z lepkavé rýže.
Při pečení se obvykle míchá s jinými druhy mouky. Těsto z rýžové mouky je pevné, v mnoha ohledech podobné těstu ze pšeničné mouky – i když ne tak pružné. Vytáhnete z něj tenoučký plátek, vyválíte nudle, ve vodě se nerozpadne. Výsledek vyniká zajímavou chutí.
Při objednání tohoto produktu obdržíte sáček rýžové mouky obsahu 400 g, v počtu kusů, který si objednáte.
Lepivá rýžová mouka 100%.
| Výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Tuky | 0.48 g |
| Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny | 0.2 g |
| Sacharidy | 79.9 g |
| Sacharidy - z toho cukry | 0 g |
| Bílkoviny | 6.7 g |
| Sůl | 0.00677 g |
| Energetická hodnota | 1467/351 kj/kcal |
| Parametry | |
|---|---|
| Balení | Plastový sáček |
| Země původu | Thajsko |
| Použití | Na výrobu dezertů, kimchi |
| Výrobce | Flourish |
při nákupu nad 1500 Kč
a pravidelně se vrací
s parkováním
po celé ČR
s rychlým doručením
již od roku 1993