Tento veliký kanystr 18litrového tekutého koření mirin nabízíme na objednávku. Pro jeho objednání nás kontaktujte emailem na info@susi.cz.
Celý popis18litrový kanystr tekutého koření mirin nabízíme na objednávku. Pro jeho objednání nás prosím kontaktujte emailem.
Mirin je slazené rýžové víno, vyznačující se sladkou chutí. Je to takzvané tekuté koření, využívané hojně v japonské kuchyni. Mirin se dá přiřadit podobností k saké. Cukr, který mirin obsahuje, je přirozený díky fermentaci. Mirin se vyrábí z lepkavé rýže, kultivované rýže a trochy destilovaného alkoholu. Všechny tyto přísady se zamíchají a nechají kvasit 2 měsíce v cedrových sudech. Malé množství mirinu se používá místo cukru a sojové omáčky.
Mirin je známý již přes 400 let. Nejdříve jej lidé popíjeli jako sladké saké, později se začal používat spíše do vaření.
V období Edo byl mirin popíjen na japonský Nový rok jako Otoso, nebo k různým slavnostním příležitostem.
Mirin je dochucovadlo – hojně se používá například k dochucení teriyaki omáčky, marinád na maso, do omáček při dušení zeleniny nebo masa a také při rychlém smažení kuřecího, krůtího či rybího masa. Pro nemilovníky ryb je mirin skvělým kořením, neboť maskuje pach ryb a mořských plodů. Mirin dodává pokrmu jemně nasládlou chuť a vede k mírné karamelizaci.
Při objednání tohoto produktu obdržíte Mizkan Mirin Honteri, 18 l, v počtu kusů, který si objednáte.
| Výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Tuky | 0.5 g |
| Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny | 0.3 g |
| Sacharidy | 74 g |
| Sacharidy - z toho cukry | 52 g |
| Bílkoviny | 0.6 g |
| Sůl | 0.15 g |
| Energetická hodnota | 1298/306 kj/kcal |
| Parametry | |
|---|---|
| Balení | Kanystr |
| Země původu | Velká Británie |
| Použití | Na vaření. |
| Obsah balení (l) | 18 l |
| Výrobce | Mizkan |
| Další výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Protein | 0.5 |
při nákupu nad 1500 Kč
a pravidelně se vrací
s parkováním
po celé ČR
s rychlým doručením
již od roku 1993