Tekuté koření, hojně využívané v japonské kuchyni, to je mirin honteri. Dodává jídlu sladkost, příjemnou vůni a lesklý vzhled. Maskuje pach ryb a mořských plodů.
Celý popisMirin je slazené rýžové víno, vyznačující se sladkou chutí. Je to takzvané tekuté koření, využívané hojně v japonské kuchyni. Mirin se dá přiřadit podobností k saké. Cukr, který mirin obsahuje, je přirozený díky fermentaci. Mirin se vyrábí z lepkavé rýže, kultivované rýže a trochy destilovaného alkoholu. Všechny tyto přísady se zamíchají a nechají kvasit 2 měsíce v cedrových sudech. Malé množství mirinu se používá místo cukru a sojové omáčky.
Mirin je známý již přes 400 let. Nejdříve jej lidé popíjeli jako sladké saké, později se začal používat spíše do vaření.
V období Edo byl mirin popíjen na japonský Nový rok jako Otoso, nebo k různým slavnostním příležitostem.
Mirin je dochucovadlo – hojně se používá například k dochucení teriyaki omáčky, marinád na maso, do omáček při dušení zeleniny nebo masa a také při rychlém smažení kuřecího, krůtího či rybího masa. Pro nemilovníky ryb je mirin skvělým kořením, neboť maskuje pach ryb a mořských plodů. Mirin dodává pokrmu jemně nasládlou chuť a vede k mírné karamelizaci.
Při objednání tohoto produktu obdržíte japonské dochucovadlo mirin honteri v lahvi o obsahu 568 ml, v počtu kusů, který si objednáte.
Glukózový sirup, voda, lihový ocet, fermentovaný rýžový alkohol (voda, rýže, alkohol, sůl, rýžový slad), cukr, regulátor kyselosti: kyselina citronová, třtinová melasa.
| Výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Tuky | 0 g |
| Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny | 0.3 g |
| Sacharidy | 74 g |
| Sacharidy - z toho cukry | 52 g |
| Bílkoviny | 0.5 g |
| Sůl | 0.15 g |
| Energetická hodnota | 1298/306 kj/kcal |
| Parametry | |
|---|---|
| Balení | Lahev |
| Země původu | Velká Británie |
| Použití | Na vaření. |
| Obsah balení (ml) | 568 ml |
| Výrobce | Mizkan |
| Další výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Vláknina | 0.6 g |
Recenze pečlivě sledujeme. Zveřejňujeme pouze hodnocení od našich zákazníků viz Ověřování recenzí.
při nákupu nad 1500 Kč
a pravidelně se vrací
s parkováním
po celé ČR
s rychlým doručením
již od roku 1993