Prémiová pochoutka a to je japonský křen, který je jemně nasekaný a marinovaný v sójové omáčce. Díky své hrubší konzistenci má výraznou a křupavou texturu.
| Skladem 5 ks | |
| Zboží odešleme nejbližší pracovní den. |
DOPRAVA ZDARMA nad 1 500 Kč
Wasabi, latinsky Wasabica japonica a česky japonský křen, je velmi podobný našemu českému křenu, liší se však barvou. Wasabi křen je světle zelený.Ostrost wasabi způsobuje Allylisothiokyanát, který se uvolňuje rozbitím buněk oddenku.Wasabi je velmi zdravé – kompletně vám protáhne nosní dutinu a navíc obsahuje vitamín C, minerály, vápník, draslík či hořčík. V Japonsku lze zakoupit wasabi oddenek, pastu nebo prášek. V Evropě se wasabi prodává spíše ve formě pasty a prášku.
Mražené wasabi Kizami (kizami znamená v japonštine nakrájený, nasekaný) je hojně využívaný jako skvělé dochucovadlo. Výborné je na steaky, do pohankových nudlí jako topping a k sushi a sashimi.
Wasabi bylo objeveno v horské vesnici před stovkami let japonským farmářem v oblasti Shizuoka, který ho dal ochutnat mocnému válečníkovi Tokugawovi. Tomu wasabi natolik zachutnalo, že se zasadil o jeho běžné používání v japonské kuchyni. Dnes je wasabi široce využíváno nejen jako přísada při přípravě suši, ale také průmyslově k výrobě různých pochutin, například hrášku ve wasabi, rýžových sušenek s wasabi práškem, arašíd ve wasabi a podobně. Existuje také zmrzlina s příchutí wasabi a ochucené mořské řasy solí a wasabi křenem.
Wasabi křen je velmi náročný na pěstování. Existují pouze tři místa, kde se wasabi pěstuje: prefektura Shizuoka, poloostrov Izu a prefektura Nagano. Křen se pěstuje u horských řek v drobném štěrku. Květy jsou bílé barvy a jsou velmi drobné.
Při objednání tohoto produktu obdržíte mražené wasabi Kizami 250 g, v počtu kusů, které si objednáte.
Wasabi 38 % , hydrolyzovaný rostlinný protein (voda, sůl, kukuřice), křen, sójová omáčka (voda, odtučněné sójové boby, sójové boby, pšenice, rýže, sůl), fermentované koření (fruktózo-glukózový sirup (kukuřice, brambory, batáty), glukózový sirup (kukuřice, brambory, batáty), rýže, alkohol, sůl, fermentované okyselující činidlo (batáty, tapioka, rýže), voda), modifikovaný škrob, voda, cukr, řepkový olej, zvýrazňovač chuti: E621, aroma, extrakt z mořských řas, zahušťovadlo: E415, spirulina, kurkuma, emulgátor E473, zvýrazňovač chuti E635
Obsahuje alergeny: Sója, lepek.
Parametry |
|
|---|---|
| Výrobce | Kinjirushi |
| Balení | Plastový sáček |
| Obsah balení (g) | 250 g |
| Země původu | Japonsko |
| Použití | Jako dochucovadlo |
| Typ produktu | Wasabi |
| Original Japan | Ano |
Výživové hodnoty na 100g |
|
| Tuky | 1,4 g |
| Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 14 g |
| Sacharidy - z toho cukry | 5,9 g |
| Bílkoviny | 3,9 g |
| Sůl | 7 g |
| Energetická hodnota | 373/88 kj/kcal |
| 96 Kč |
| 564 Kč |
| 265 Kč |
| 159 Kč |
Michelská 55 14100 Praha 4
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522
Michelská 55
14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E
Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR