Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená, 250 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 250 g má objednací číslo 36395.

Produkt Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 250 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Ihned k odeslání.

Prodejní cena výrobku Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 250 g je stanovena na 345.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 250 g
  • Velký obrázek - Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 250 g
  • Velký obrázek - Holoubek a pravnuci Houba Shiitake sušená,​ 250 g

Shiitake, houba, která je v Číně označována za "elixír života", je hojně využívána nejen jako potravina, ale také jako lék. Pokrmům dodává charakteristickou asijskou chuť, vegetariáni ji rádi využívají jako náhražku masa.

Vaše konečná cena 345 Kč vč. DPH
Objednací číslo36395
Ihned k odeslání
Kdy zboží dostanu?

Specifikace

Popis produktu

O houbě shiitake

Název houby je složený ze dvou slov, „shii“ znamená dub a „take“ houba. Český název houby je houževnatec jedlý. Má hnědé vypouklé hlavičky, někdy se objevují také bílé skrnky. Průměr klouboučku bývá mezi 5 až 12 cm. Shiitake má výrazné aroma, připomínající česnek, a vynikající masitou chuť. V tomto balení nabízíme houbu shiitake v sušené podobě.

Historie

Houba shiitake je japonskou houbou pěstovanou již od 2. století n. l. Lékař Wu Juei během dynastie Ming zjistil, že houba shiitake je nejen skvělá potravina, ale že má také velmi blahodárné účinky. V současné době je shiitake po žampionech nejčastěji pěstovanou houbou.

Zajímavost

Shiitake je dřevokazná houba, která se pěstuje na speciálních farmách na špalcích dubu a kaštanovníku. Do připravených špalků se navrtají malé otvory a sadba hub se do nich vloží. Růst hub pak závisí na teplotě a vlhkosti prostředí. Kmeny poskytují prostředí houbě po dobu až 6 let a velikost sklizně dosahuje až 5 kilogramů.

Využití

V japonské kuchyni je houba shiitake hojně využívaná jak v sušené, tak v čerstvé podobě. Využívají se však pouze kloboučky, tuhé nožičky se odkrajují. Shiitake se dá smažit, dusit, vařit, zapékat, ale i grilovat. Vegetariáni ji mohou použít jako náhražku masa. Sušenou shiitake doporučujeme před přípravoou na půl hodiny namočit, aby změkla a nabobtnala. Pro zvýraznění chutí je také možné ji naložit do sojové omáčky s vodou.

Zdravotní hlediska

V Číně je shiitake díky svým blahodárným účinkům označována za „elixír života“. Obsahuje velké množství vitaminu B (B2, B5 a B6), manganu, fosforu, draslíku, selenu, měďi a zinku. Je velmi dobrým zdrojem vlákniny, bílkovin, hořčíku a vitaminu D. Shiitake je sytá a neobsahuje téměř žádné kalorie, využívá se tedy také při redukčních dietách. Dnešní věda dokládá preventivní účinky u různých civilizačních chorob, jako je například snižování hladiny cholesterolu v krvi či usměrnění krevního tlaku. Posiluje celkovou obranyschopnost těla, může se též podílet na předcházení některým nádorovým onemocněním.

Příprava:

Houby namočíme na minimálně 2 hodiny do vlažné vody v poměru 1:10 a před podáváním necháme vždy projít varem minimálně 10 minut.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte sáček se sušenou houbou shiitake o obsahu 50 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

  • Balení: Sáček
  • Obsah balení: 250 g
  • Složení: Sušená houba shiitake. Obsahuje oxid siřičitý či siřičitany.
  • Použití: Do polévek, salátů, k masu, k dochucení různých pokrmů
  • Země původu: Čína
  • Cena za 1 kg: 1 380 Kč

Výživové hodnoty na 100g

Sůl0,2 g
Energetická hodnota1798/430 kcal
Tuky4,6 g
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0,7 g
Sacharidy63,5 g
Sacharidy - z toho cukry22,3 g
Bílkoviny21 g
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
  •  
Nákupní košík
je zatím prázdný