Černý sezam má široké možnosti využití - třeba při tvorbě sushi rolek, pro zpestření různých asijských pokrmů, do salátů nebo na ozdobu jako topping.
Celý popisČerný sezam je chuťově o něco výraznější než světlý. Staré tamilské lékařské úsloví praví: "Po sezamu hubení sílí a tlustí hubnou." Sezam je pro obyvatele východu velkou léčivkou a v čínské medicíně má vztah k ledvinám, játrům, slezině, slinivce a plicím. Ovliňuje kvalitu kostní tkáně i vlasů, tvorbu krve, plodnost. Sezamová semínka obsahují řadu důležitých minerálů, velmi cenné oleje, antioxidanty s protirakovinnými účinky a fytosteroly spojované se snížením hladiny cholesterolu v krvi. Lepší je konzumovat přírodní - neloupaný (černý) sezam, protože obsah minerálů a vitaminů se snižuje právě odstraněním povrchové slupky ze semínka.
Sezam původně pochází z oblasti kolem Eufratu, ale dnes se pěstuje v teplých oblastech po celém světě, především v Indii, Číně, Barmě, Súdánu, Etiopii a Ugandě.
Černé sezamové semínko je velmi všestranné. Je vynikající na pečivu, v jogurtech a müsli, na kaších, v chlebu, ve smažených asijských pokrmech a marinádách na maso. Vhodná ingredience při výrobě omáček, dresinků, polévek nebo jako přídavek do salátů a mnoha dalších zdravých pokrmů.
Při objednání tohoto produktu obdržíte Diana Sezam černý, 227 g, v počtu kusů, který si objednáte.
Černé sezamové semínko.
Obsahuje alergeny: Sezam.
| Výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Tuky | 50 g |
| Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 20 g |
| Sacharidy - z toho cukry | 0 g |
| Bílkoviny | 24 g |
| Sůl | 0 g |
| Energetická hodnota | 2592/619 kj/kcal |
| Parametry | |
|---|---|
| Balení | Kelímek |
| Obsah balení (g) | 227 g |
| Země původu | Čína |
| Použití | K dochucení a ozvláštnění různých pokrmů |
| Výrobce | Hansung |
při nákupu nad 1500 Kč
a pravidelně se vrací
s parkováním
po celé ČR
s rychlým doručením
již od roku 1993