Yamama Masudaen Matcha 40 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Yamama Masudaen Matcha 40 g má objednací číslo 36345.

Produkt Yamama Masudaen Matcha 40 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Na dotaz.

Prodejní cena výrobku Yamama Masudaen Matcha 40 g je stanovena na 0.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Yamama Masudaen Matcha 40 g
Japonský originál
  • Velký obrázek - Yamama Masudaen Matcha 40 g
  • Velký obrázek - Yamama Masudaen Matcha 40 g
  • Velký obrázek - Yamama Masudaen Matcha 40 g

Čaj Yamama Masudaen Matcha v plechovce je velice kvalitní japonský čaj matcha bohatý na antioxidanty, chlorofyl a tělu prospěšné živiny.

Produkt se již neprodává a je vyřazen z naší nabídky.

Specifikace

Popis produktu

O čaji

Organický zelený čajový prášek pochází z oblasti Shizuoka, která je dobře známá prefektura vyrábějící čaj, která vyrábí různé druhy čaje. Shizuoka se nachází v Japonsku, a je známá největší čajovou plantáží pro výrobu čaje. Proslavila se díky svému teplejšímu průměrnému klimatu. Matcha čaj je bohatý na antioxidanty, chlorofyl a tělu prospěšné živiny. Vyznačuje se živou zelenou barvou a bohatou chutí zeleného čaje.

Listy

Listy matchy jsou velmi mladé, vrcholové, s vysokým obsahem chlorofylu.

Sklizeň

Na začátku dubna se plantáže zakryjí plachtami, které mají za úkol nedostat světlo na lístky čajovníku. Tím dochází k tomu, že čajovník začne produkovat velký obsah chlorofylu. Česači si pak při sběru vybírají ty nejlepší lístky, které se následně spaří, usuší a nařežou bez stonků a žilek. Tyto natrhané lístky dále putují do mrazících boxů, kde odpočívají a udržují si stálou kvalitu. Tento čaj se nazývá Tencha. Tencha se pak následně mele na žulových kamenech a tím vzniká čaj matcha.

Zajímavost

Matcha obsahuje látku L-Theanin a také Teofylin, který má podobné účinky jako kofein. Díky těmto látkám pití čaje matcha navozuje duševní jasnost a zvyšuje celkovou energii v těle, a proto je vhodný jak při velkém fyzickém výkonu, tak i pro malé sportovce například při fotbalovém tréninku. Pitím matcha čaje můžete přispět i ke zvýšení metabolismu a spalování tuku. Matcha nezvyšuje krevní tlak ani srdeční frekvenci. A věděli jste, že vypití jedné sklenice matchy je jako vypití 10 sklenic zeleného čaje?

Nálev

Barva nálevu je smaragdově zelená. Matcha se mele velmi pomalu na otáčejících se žulových mlecích kamenech, čímž nedochází k pálení čajových listů. Čaj si tak uchová vysoký obsah chlorofylu. Nálev je sladký, protože obsahuje látku L-Theanin a vlákninu, jemný, bez náznaku trpkosti.

Jak si čaj připravit

Příprava čaje je velmi jednoduchá. Potřebujeme mističku a speciální bambusovou metličku. Do mističky nasypeme 2 g matcha čaje a našleháme je s 2 dcl na cca 75 °C ohřáté vody bambusovou metličkou. Vytvoří se řídká kaše, která po chvilce zhoustne. Čaj matcha se dá pít teplý i chlazený s kostkami ledu.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte japonský zelený čaj matcha v plechovce o obsahu 40 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

  • Balení: Plechovka
  • Obsah balení: 40 g
  • Složení: matcha čaj
  • Použití: 2 g prášku našleháme s 2 dcl vody ohřáté na 75 °C.
  • Země původu: Japonsko
  • Cena za 1 kg: 4 750 Kč.
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
  •  
Nákupní košík
je zatím prázdný