0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

Otsuka Seicha Shizuoka Matcha, 30 g

Objednací číslo 36932

Japonský čaj Matcha v plechovce. Matcha je jeden z nejzdravějších nápojů na světě.

205 / ks vč. DPH
- +
Ihned k odeslání
Zboží odešleme nejbližší pracovní den.

DOPRAVA ZDARMA nad 1 500 Kč

Popis produktu

O čaji

Organický zelený čajový prášek pochází z oblasti Shizuoka, která je dobře známá prefektura vyrábějící čaj, která vyrábí různé druhy čaje. Shizuoka se nachází v Japonsku, a je známá největší čajovou plantáží pro výrobu čaje. Proslavila se díky svému teplejšímu průměrnému klimatu. Matcha čaj je bohatý na antioxidanty, chlorofyl a tělu prospěšné živiny. Vyznačuje se živou zelenou barvou a bohatou chutí zeleného čaje.

Listy

Listy matchy jsou velmi mladé, vrcholové, s vysokým obsahem chlorofylu.

Sklizeň

Na začátku dubna se plantáže zakryjí plachtami, které mají za úkol nedostat světlo na lístky čajovníku. Tím dochází k tomu, že čajovník začne produkovat velký obsah chlorofylu. Česači si pak při sběru vybírají ty nejlepší lístky, které se následně spaří, usuší a nařežou bez stonků a žilek. Tyto natrhané lístky dále putují do mrazících boxů, kde odpočívají a udržují si stálou kvalitu. Tento čaj se nazývá Tencha. Tencha se pak následně mele na žulových kamenech a tím vzniká čaj matcha.

Zajímavost

Matcha obsahuje látku L-Theanin a také Teofylin, který má podobné účinky jako kofein. Díky těmto látkám pití čaje matcha navozuje duševní jasnost a zvyšuje celkovou energii v těle, a proto je vhodný jak při velkém fyzickém výkonu, tak i pro malé sportovce například při fotbalovém tréninku. Pitím matcha čaje můžete přispět i ke zvýšení metabolismu a spalování tuku. Matcha nezvyšuje krevní tlak ani srdeční frekvenci. A věděli jste, že vypití jedné sklenice matchy je jako vypití 10 sklenic zeleného čaje?

Nálev

Barva nálevu je smaragdově zelená. Matcha se mele velmi pomalu na otáčejících se žulových mlecích kamenech, čímž nedochází k pálení čajových listů. Čaj si tak uchová vysoký obsah chlorofylu. Nálev je sladký, protože obsahuje látku L-Theanin a vlákninu, jemný, bez náznaku trpkosti.

Jak si čaj připravit

Příprava čaje je velmi jednoduchá. Potřebujeme mističku a speciální bambusovou metličku. Do mističky přidejte 1 čajovou lžičku prášku ze zeleného čaje a 70 ml horké vody (přibližně 70-80°C), dobře šlehejte 1–2 minuty. Vytvoří se řídká kaše, která po chvilce zhoustne. Čaj matcha se dá pít teplý i chlazený s kostkami ledu.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte japonský zelený čaj matcha v plechovce o obsahu 30 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Složení

Matcha čaj.

Obchodní parametry

  • Ean: 4543361964506
  • Objednací číslo: 36932
  • Cena za základní jednotku (kg): 6 833,33 Kč

Parametry

Balení Plechovka
Obsah balení (g) 30 g
Země původu Japonsko
Použití Na přípravu čaje matcha.
Typ produktu Matcha
Original Japan Ano
Výrobce Otsuka
Doporučujeme dokoupit

Učebnice - obrázková Hiragana

Učebnice - obrázková Hiragana
Tato učebnice je určená všem, kteří se chtějí naučit základnímu typu japonského písma, které se…
130 Kč
Ihned k odeslání
Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR