Panko strouhanka v kilovém balení, je výborná a oblíbená na obalování všech smažených pokrmů. Panko vytváří výtečnou křupavou krustu a používá se zejména k obalení masa, ryb a mořských plodů. K obalení pankem se využije trojobalu jako u strouhanky.
Celý popisPanko je obalovací směs podobná strouhance, která vytváří výtečnou křupavou krustu a suroviny si v ní udrží šťávu a přirozenou chuť. Do panka můžeme obalit maso, ryby, mořské plody, houby i zeleninu.
Název panko je odvozeno z portugalského či španělského překladu slova chléb (pan) a japonské přípony -ko , která znamená mouku. Panko se vyrábí po celém světě, zejména však v asijských zemích. V roce 2012 začal také americký řetězec rychlého občerstvení Wendy prodávat rybí filé obalené ve strouhance panko.
Existují dva typy panka. První „Panko" se vyrábí ze střídky listového chleba a má velmi křupavou strukturu. Druhý typ se nazývá „Tan Panko" a vyrábí z celého bochníku včetně kůrky. Obecně panko, oproti strouhance, vypadá spíše jako vločky než jako drobky, neabsorbuje tolik oleje a pokrm v něm usmažený je velmi šťavnatý. Panko samo o sobě nemá žádnou chuť, takže pokrm lze okořenit obvyklým způsobem.
Panko je nejčastěji využíváné při přípravě tonkatsu - vepřového obalovaného řízku. V panku obalujeme jako v klasické strouhance, tedy v trojobalu – hladké mouce, vajíčku a panku. Smažíme v rozpáleném oleji dozlatova.
Při objednání tohoto produktu obdržíte požadovaný počet kusů obalovací směsi panko o hmotnosti 1 kg, balené v sáčku.
pšeničná mouka, droždí, sůl, kukuřičný škrob, antioxidant E300.
Obsahuje alergeny: lepek.
| Výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Tuky | 1.5 g |
| Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny | 0.4 g |
| Sacharidy | 71.8 g |
| Sacharidy - z toho cukry | 3.2 g |
| Sůl | 0.6 g |
| Energetická hodnota | 1538/367 kj/kcal |
| Parametry | |
|---|---|
| Balení | Plastový sáček |
| Země původu | Čína |
| Použití | Na obalování. |
| Obsah balení (kg) | 1 kg |
| Výrobce | Beary |
| Další výživové hodnoty na 100g | |
|---|---|
| Vláknina | 4.1 g |
Recenze pečlivě sledujeme. Zveřejňujeme pouze hodnocení od našich zákazníků viz Ověřování recenzí.
při nákupu nad 1500 Kč
a pravidelně se vrací
s parkováním
po celé ČR
s rychlým doručením
již od roku 1993