Yamamotoyama Čaj Genmaicha s matchou, 100 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Yamamotoyama Čaj Genmaicha s matchou,​ 100 g má objednací číslo 35878.

Produkt Yamamotoyama Čaj Genmaicha s matchou,​ 100 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Na dotaz.

Prodejní cena výrobku Yamamotoyama Čaj Genmaicha s matchou,​ 100 g je stanovena na 0.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Yamamotoyama Čaj Genmaicha s matchou,​ 100 g
 • Velký obrázek - Yamamotoyama Čaj Genmaicha s matchou,​ 100 g
 • Velký obrázek - Yamamotoyama Čaj Genmaicha s matchou,​ 100 g
 • Velký obrázek - Yamamotoyama Čaj Genmaicha s matchou,​ 100 g

Spojení čaje genmaicha s lahodným zeleným práškovým čajem matcha.

Produkt se již neprodává a je vyřazen z naší nabídky.

Specifikace

Popis produktu

O čaji

Čaj genmaicha je zelený čaj smíchaný se zrníčky opražené rýže. Hovorově se tomuto čaji říká "popcorn čaj", jelikož po zalití čaje vyplavou rýžové kuličky na povrch a čaji dodávají uzenou chuť. Má velmi zajímavou netradiční chuť, kterou si ale zamilujete. Díky nízkému obsahu kofeinu můžete čaj pít od rána do večera a navíc ho mohou pít i děti. V Japonsku tento čaj podávají ve školních jídelnách a ke svačině – nazývají ho lidovým čajem. Matcha je práškový zelený čaj s věhlasnou historií, který je nezbytný při japonském čajovém obřadu. Matcha čaj je velmi oblíbený také díky svému širokému využití, od lahodné zmrzliny až po dorty či ovocné nápoje. Na rozdíl od pití běžného zeleného čaje, kdy vylouhované lístky vyhodíme, se u matchy listový prášek našlehá s vodou a přímo konzumuje. Tím je zaručena vyšší koncentrace zeleného čaje a tělo získává minerály, vitamíny a vlákninu.

Historie čaje

Vše začalo roku 1400 v Hakone na poloostrově Honšú v blízkosti Shizuoka. Samurajové zrovna projednávali strategii svého tažení. Bylo zvykem, že ke každé takové schůzi se v odpoledních hodinách pil zelený čaj. Sluha Genamai, který čaj vždy připravoval, podal samurajovi šálek čaje, ale co čert nechtěl, pár zrnek rýže, co měl sluha v kapse, spadlo do připraveného čaje. Samuraj , který byl rozhořčený z toho, že sluha pošpinil jeho pití, usekl Genamaiovi hlavu. Samuraj usedl znovu k jednání a, i když měl v čaji rýži, vypil ho. Nestačil se divit, jakou úžasnou chuť zelený čaj získal rýží, a tak na počest smrti Genamaie čaj nazval "Genmaicha" a nařídil, že tento čaj se bude pít každé ráno. Matcha: Rodištěm čaje je čínská prefektura Yunnan, kde buddhističtí mniši vyráběli z přírodních bylinek práškové čaje. V roce 1191 japonský mnich Eisai při svých pobytech v Číně přišel na způsob, jak pít zelený čaj jinak - listy rozmělnil na prášek a ty pak zalil horkou vodou a rozmíchal. Tento čaj si pak v poklidu popíjel při svém rozjímání.

Původ

Genmaicha se pěstuje 500 až 1500 stop nad hladinou moře v Shizuoka prefektuře v Japonsku.

List

Sklízí se mladé lístky čaje, dále se zpracovávají do jehliček a nakonec se přidá opražená rýže. Matcha: Listy matchy jsou velmi mladé, vrcholové, s vysokým obsahem chlorofylu

Nálev a jak si čaj připravit

Nálev má světle žlutý odstín. Jeho chuť je jemná a kombinuje svěží travnatou chuť zeleného čaje s vůní pražené rýže. Matcha: Barva nálevu je smaragdově zelená. Matcha se mele velmi pomalu na otáčejících se žulových mlecích kamenech, čímž nedochází k pálení čajových listů. Čaj si tak uchová vysoký obsah chlorofylu. Nálev je sladký, protože obsahuje látku L-Theanin a vlákninu, jemný, bez náznaku trpkosti.Vodu přivedeme k varu a necháme zchladnout na teplotu 80 – 90°C. Na 240 ml vody dáme jednu čajovou lžičku čaje (5g) a necháme louhovat 30 sekund až 1 minutu.

Zajímavost

Pití genmaichi se uplatnilo v asijském léčitelství. Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, celkově zvyšovat psychickou výkonnost a zpevňovat kosti. Matcha: Matcha obsahuje látku L-Theanin a také Teofylin, který má podobné účinky jako kofein. Díky těmto látkám pití čaje matcha navozuje duševní jasnost a zvyšuje celkovou energii v těle, a proto je vhodný jak při velkém fyzickém výkonu, tak i pro malé sportovce například při fotbalovém tréninku. Pitím matcha čaje můžete přispět i ke zvýšení metabolismu a spalování tuku. Matcha nezvyšuje krevní tlak ani srdeční frekvenci. A věděli jste, že vypití jedné sklenice matchy je jako vypití 10 sklenic zeleného čaje?

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte čaj genmaicha s matchou v sáčku o obsahu 100 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

 • Balení: Papírový sáček
 • Obsah balení: 100 g
 • Složení: Zelený čaj, pražená rýže, proso, matcha
 • Použití: Zalijte vodou o teplotě 80 °C - 90°C a nechejte louhovat 30 sekund až 1 minutu.
 • Země původu: USA
 • Neobsahuje alergeny dle směrnice 1169/11 EU.
 • Cena za 1 kg: 1 650 Kč
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
 •  
Nákupní košík
je zatím prázdný