Wel-pac Řasy Wakame, 250 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Wel-​pac Řasy Wakame,​ 250 g má objednací číslo 34375.

Produkt Wel-​pac Řasy Wakame,​ 250 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Ihned k odeslání.

Prodejní cena výrobku Wel-​pac Řasy Wakame,​ 250 g je stanovena na 225.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Wel-​pac Řasy Wakame,​ 250 g
 • Velký obrázek - Wel-​pac Řasy Wakame,​ 250 g
 • Velký obrázek - Wel-​pac Řasy Wakame,​ 250 g
 • Velký obrázek - Wel-​pac Řasy Wakame,​ 250 g

Sušené mořské řasy Tokusen Wakame, které se se dají použít do miso polévky i k jinému zpracování. Při použití do salátů doporučujeme namočit řasy na 10 minut do studené vody, aby nabobtnaly.

Varianty produktu

 • Velikost balení 56,7 g

  Ihned k odeslání
  90 Kč
 • Velikost balení 250 g

  Ihned k odeslání
  225 Kč
Vaše konečná cena 225 Kč vč. DPH
Objednací číslo34375
Ihned k odeslání
Kdy zboží dostanu?

Specifikace

Popis produktu

O mořských řasách

Mořské řasy jsou považovány za vůbec nejzdravější zeleninu a obsahují až 15x více minerálních látek oproti suchozemské. Jejich kořeny mohou dosahovat až 7000 metrů pod mořskou hladinu, na dno oceánu, který je považován za nejúrodnější půdu na světě. Jejich výhonky jsou hnány k povrchu, kde za pomocí slunce vypučí a vytvoří lístečky. Vyskytují se v oblastech, kde může probíhat fotosyntéza. Navzdory vysoké schopnosti vstřebávat minerály neabsorbují řasy z mořské vody škodlivé látky. Wakame je dlouhá řasa s temně zelenými listy rostoucí v okolí japonského ostrova Hokkaidó. Dnes se její pěstování rozšířilo i na mořské oblasti kolem Koreji, Číny či na Atlantický oceán. Rostliny jsou 5 metrů dlouhé a rostou v 6 až 12metrové hloubce. Sklízí se od února do června pomocí dlouhých háků. Namáčí se do vařící vody, pak do studené a na závěr se suší na šňůrách.

Historie

V Japonsku je pěstování této řasy doloženo již v 8.století. Pro obtížnost extrakce z moře byla používána i jako platidlo či se v ní odváděly daně. Až do 17. století se jednalo o pokrm šlechticů, poté se rozšířila i mezi prostý lid.

Využití

Wakame je jedna z nejvíce používaných řas v asijské kuchyni. Díky jemnému aroma se snadno kombinuje se zeleninou, můžeme ji namočenou přidávat do salátů (Sui Mono) a zeleninových polévek. Přidává se do Miso polévky, která je součástí každodenního života Japonců. Lze je použít i jako koření při vaření luštěnin, navíc změkčuje vlákna a zkracuje tím dobu vaření.

Zdravotní hledisko

Obsahuje vyšší množství vápníku, vitamínu B a také vitamín C. Má blahodárné protirakovinné, detoxikační, protizánětlivé, antioxidační účinky a je známým prostředkem pro čištění krve a posílení krevního oběhu. Má pozitivní vliv na úpravu krevního tlaku, posílení jater a žlučníku. Pomáhá při všech srdečních chorobách. Živiny: Vitamín A, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, vitamín B5, vitamín B6, vitamín B12, vitamín C, vitamín E, vitamín K, vápník, železo, hořčík, draslík, sodík, jód, chrom, zinek, vlákninu, bílkoviny, složité sacharidy,...

Upozornění

Mořské řasy obecně obsahují hodně přírodního jódu. Denní dávku mořských řas tedy doporučujeme v rozumné míře. Denně lze konzumovat nejvýše 1 porce polévky nebo salátu, ne více.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte sáček mořských řas Tokusan wakame o obsahu 250 g, v počtu kusů, které si objednáte.

Parametry

 • Balení: Sáček
 • Obsah balení: 250 g
 • Použití: Do polévek, salátů
 • Složení: Mořské řasy.
 • Země původu: Čína
 • Cena za 1 kg: 900 Kč

Výživové hodnoty na 100g

Sacharidy - z toho cukry28 g
Bílkoviny18 g
Sůl2100 g
Energetická hodnota578/138 kcal
Tuky4 g
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0,25 g
Sacharidy41,8 g

Recenze od majitelů

 • 100%
  100%
  Hodnocení anonymního majitele výrobku

Akční produkt Wel-​pac Řasy Wakame,​ 250 g obdržel od majitelů počet hvězdiček 5 z 5. Hodnotících zákazníků bylo celkem 1 a napsaných recenzí bylo celkem 0. Zvýhodněná cena produktu je 225 Kč.

Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
 •  
Nákupní košík
je zatím prázdný