Wasabi pasta S & B křenová pasta 43 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Wasabi pasta S & B křenová pasta 43 g má objednací číslo 35636.

Produkt Wasabi pasta S & B křenová pasta 43 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Na dotaz.

Prodejní cena výrobku Wasabi pasta S & B křenová pasta 43 g je stanovena ma 0.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Wasabi pasta S & B křenová pasta 43 g
Japonský originál

Originální japonská wasabi pasta je určena k přímému použití a je důležitou surovinou při přípravě suši - k suši se přímo servíruje a slouží k jeho dochucení. Suši rolky se ve wasabi jemně namáčejí.

Produkt se již neprodává a je vyřazen z naší nabídky.

Specifikace

Popis produktu

O wasabi

Wasabi, latinsky Wasabica japonica a česky japonský křen, je velmi podobný našemu českému křenu, liší se však barvou. Wasabi křen je světle zelený.Ostrost wasabi způsobuje Allylisothiokyanát, který se uvolňuje rozbitím buněk oddenku.Wasabi je velmi zdravé – kompletně vám protáhne nosní dutinu a navíc obsahuje vitamín C, minerály, vápník, draslík či hořčík. V Japonsku lze zakoupit wasabi oddenek, pastu nebo prášek. V Evropě se wasabi prodává spíše ve formě pasty a prášku.

Historie wasabi

Wasabi bylo objeveno v horské vesnici před stovkami let japonským farmářem v oblasti Shizuoka, který ho dal ochutnat mocnému válečníkovi Tokugawovi. Tomu wasabi natolik zachutnalo, že se zasadil o jeho běžné používání v japonské kuchyni. Dnes je wasabi široce využíváno nejen jako přísada při přípravě suši, ale také průmyslově k výrobě různých pochutin, například hrášku ve wasabi, rýžových sušenek s wasabi práškem, arašíd ve wasabi a podobně. Existuje také zmrzlina s příchutí wasabi a ochucené mořské řasy solí a wasabi křenem.

Původ a pěstování

Wasabi křen je velmi náročný na pěstování. Existují pouze tři místa, kde se wasabi pěstuje: prefektura Shizuoka, poloostrov Izu a prefektura Nagano. Křen se pěstuje u horských řek v drobném štěrku. Květy jsou bílé barvy a jsou velmi drobné.

Využití

Wasabi pasta je již připravená pasta k přímému použití, není ji tedy třeba jakkoliv upravovat. Podává se při servírování suši a používá se k namáčení suši rolek. Wasabi pastu můžeme také rovnou smíchat se sojovou omáčkou, díky čemuž pasta zřídne a namáčení rolek je tak ještě jednodušší. Takováto omáčka, složená z wasabi a sojové omáčky, se nazývá sashimi. Při výrobě nigiri suši se wasabi pastou pomaže bochánek rýže, na který následně klademe plátek ryby. Wasabi pasta také dodává pikantní chuť různým omáčkám či například nudlím soba.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte wasabi pastu v tubě o obsahu 43 g, v počtu kusů, které si objednáte.

Parametry

  • Balení: Tuba
  • Obsah balení: 43 g
  • Složení: Křen, zvlhčující látka E420, rýžové otruby, olej, sůl, dextrin, wasabi japonica, bramborový škrob, voda, kurkuma, kyselina E330, zahušťovadlo E15, barvivo E133. Může obsahovat stopy ořechů.
  • Použití: Při přípravě suši a pikantních omáček.
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
  •  
Nákupní košík
je zatím prázdný