Vážení zákazníci, vzhledem k aktuální situaci spojené s šířením viru COVID-19 jsme nuceni omezit provoz našeho obchodu. S účinností od soboty 14. 3. vyřizujeme pouze objednávky s doručením na adresu prostřednictvím přepravce PPL. Osobní odběr v naší prodejně ani ve výdejnách Zásilkovna není dočasně dostupný. Jakmile to bude možné, plný provoz obnovíme. Děkujeme za pochopení, tým Susi.cz.

Set Jasmínová rýže 1 kg + Sypání na rýži s lososem

Více informací

Produkt v naší nabídce Set Jasmínová rýže 1 kg +​ Sypání na rýži s lososem má objednací číslo 36167.

Produkt Set Jasmínová rýže 1 kg +​ Sypání na rýži s lososem je u nás v katalogu evidován s dostupností Ihned k odeslání.

Prodejní cena výrobku Set Jasmínová rýže 1 kg +​ Sypání na rýži s lososem je stanovena na 160.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Set Jasmínová rýže 1 kg +​ Sypání na rýži s lososem

Jasmínová rýže, která je známá po celém světě, se pěstuje již po staletí převážně v Thajsku. Jedná se o dlouhozrnnou rýži štíhlého tvaru a střední lepivosti. Není nic snazšího, než ji dochutit lososovým sypáním.

Produkt se již neprodává a je vyřazen z naší nabídky.

Výhodný set obsahuje

Lucky Boy Rýže jasmínová, 1 kg

Dlouhozrnná rýže štíhlého tvaru a střední lepivosti je výbornou přílohovou rýží. Vůně po jasmínu je čistě přirozená a zachutná vám zejména k masu či mořským plodům, ale také například k omáčkám.


Specifikace

Popis produktu

O jasmínové rýži

Jasmínová rýže, známá po celém světě, se pěstuje již po staletí převážně v Thajsku. Jedná se o dlouhozrnnou rýži štíhlého tvaru a střední lepivosti. Je to nejčastěji používaná rýže v asijských pokrmech mimo suši.

Chuť

Jasmínová rýže je svou chutí podobná rýži basmati, která má ale nulovou lepivost. Vůně po jasmínu je přirozená, nejedná se o žádnou příchuť či aroma. Aby se chuť a vůně jasmínové rýže maximálně uchovala, doporučujeme rýži uchovávat ve vzduchotěsné nádobě.

Sklizeň

U jasmínové rýže se sklízí stonky, které se nařežou a následně se z nich vymlátí zrnka.

Zdravotní hlediska

Jasmínová rýže obsahuje omega 3 mastné kyseliny, které mají příznivý vliv na fuknci mozku a působí proti rozvoji alzheimrovi choroby. Také obsahuje melatonin, který napomáhá ke klidnému spánku.

Použití

Jasmínová rýže je přílohovým typem rýže, je tedy výborná ke všem druhům masa, mořských plodů, masovo-zeleninových směsí i k omáčkám. Může se jíst i samotná, ideálně posypaná řasami či různými druhy sypání na rýži. Uvařenou rýži posypte sypáním sake chazuke a rovnou konzumujte. Posypat si však můžete i nudle, omeletu a nebo zkusit toto sypání použít při výrobě kalifornských maki sushi místo sezamu.

Příprava rýže

Rýže se dá napařovat v bambusovém pařáčku, v rýžovaru nebo v klasickém hrnci. Pokud rýžovar nevlastníte, nezoufejte, postup je snadný i u klasického kastrolu:
Jasmínovou rýži řádně propláchněte v tekoucí vodě, dokud z ní neodtéká čirá tekutina. Na 1 díl rýže následně přidejte 1,2 dílu studené vody a přiveďte rýži k varu. Jakmile se začne vařit, ztlumte teplotu na minimum, přiklopte hrnec pokličkou a vařte pozvolna 20 minut. Pak hrnec odstavte a nechejte zhruba 10 minut dojít.
TIP: Vystydlá jasmínová rýže se skvěle hodí pro výrobu smažené rýže.

O sypání na rýži Sake Chazuke

Uvařenou rýži posypte sypáním sake chazuke a rovnou konzumujte. Posypat si však můžete i nudle, omeletu a nebo zkusit toto sypání použít při výrobě kalifornských maki sushi místo sezamu.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte jasmínovou rýži v balení 1 kg a sáček se sypáním na rýži sake chazuke o obsahu 24 g.

Parametry Jasmínové rýže

 • Balení: Sáček
 • Obsah balení: 1 kg
 • Složení: Jasmínová rýže dlouhozrnná
 • Použití: Přílohová rýže, na smažení
 • Země původu: Thajsko
 • Neobsahuje alergeny dle směrnice 1169/11 EU.

Parametry sypání na rýži Sake Chazuke

 • Balení: Sáček
 • Obsah balení: 24 g.
 • Obsahuje alergeny: Ryby.
 • Použití: Na posypání rýže, nudlí, omelety i do sushi.
 • Země původu: Japonsko.
 • Složení: Sůl, rýžové křupinky, losos, zvýrazňovač chuti: E621,E627, E631, cukr, mořské řasy, čajový zelený prášek, prášek z řas, kvasnicový extrakt, antioxidant E306, regulátor kyselosti: E330.
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
 •  
Nákupní košík
je zatím prázdný