Vážení zákazníci, vzhledem k aktuální situaci spojené s šířením viru COVID-19 jsme nuceni omezit provoz našeho obchodu. S účinností od soboty 14. 3. vyřizujeme pouze objednávky s doručením na adresu prostřednictvím přepravce PPL. Osobní odběr v naší prodejně ani ve výdejnách Zásilkovna není dočasně dostupný. Jakmile to bude možné, plný provoz obnovíme. Děkujeme za pochopení, tým Susi.cz.

Obento box plastová krabička černá 27,5 cm x 21cm

Více informací

Produkt v naší nabídce Obento box plastová krabička černá 27,​5 cm x 21cm má objednací číslo 33878.

Produkt Obento box plastová krabička černá 27,​5 cm x 21cm je u nás v katalogu evidován s dostupností Ihned k odeslání.

Prodejní cena výrobku Obento box plastová krabička černá 27,​5 cm x 21cm je stanovena na 795.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Obento box plastová krabička černá 27,​5 cm x 21cm
Japonský originál
 • Velký obrázek - Obento box plastová krabička černá 27,​5 cm x 21cm
 • Velký obrázek - Obento box plastová krabička černá 27,​5 cm x 21cm
 • Velký obrázek - Obento box plastová krabička černá 27,​5 cm x 21cm

Uzavíratelná plastová krabička v klasickém černo-červeném provedení nabízí 5 oddělených přihrádek, do kterých si můžete připravit váš oběd či občerstvení na párty i piknik.

Vaše konečná cena 795 Kč vč. DPH
Objednací číslo33878
Ihned k odeslání
Kdy zboží dostanu?

Specifikace

Popis produktu

O plastovém boxu Obento

Jedná se o tradiční položku každé japonské kuchyně sloužící k přenášení pokrmů. Oddělené prostory zajistí, aby jídlo zůstalo nepomíchané a efektně naaranžované. Nejčastěji obsahuje rýži s masem či rybou doplněnou o salát, tempuru, suši či jiné tradiční jídlo. V dnešní době se setkáváme s širokou škálou, od jednorázových plastových krabiček v supermarketech, přes tradiční dřevěné lakované boxy, po veselé krabičky s motivy oblíbených postaviček, např. Hello Kitty, Spiderman či Pokémon. Uzavíratelná plastová krabička v klasickém černo-červeném provedení má rozměr 27,5 cm x 21 cm a nabízí 5 oddělených přihrádek, do kterých si můžete připravit oběd či občerstvení na párty i piknik.

Historie

Počátky této praxe můžeme vysledovat až do 5. století n. l. V období Azuči-Momojama (16.století) byly vaky nahrazeny dřevěnými či bambusovými krabičkami, ve kterých se pokrmy servírovaly při čajových obřadech či při “hanami”, slavnostech sledování rozkvetlých sakur. Během Eda se masově rozšířily mezi lid a postupem času začaly vznikat i sofistikovanější formy, tvary, které byly určeny na konkrétní ceremonie. První benta, tzv. nádražní benta “ekiben”, se začala prodávat v roce 1885 s rozmachem železnice. V období válek bylo obento užitým materiálem a svou výzdobou i symbolem sociálního statutu a třídy mezi studenty.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte plastový box obento s víkem, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

 • Materiál: Plast
 • Rozměr: 27,5 cm x 21cm
 • Použití: Pro přepravu hotových pokrmů
 • Země původu: Japonsko
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
 •  
Nákupní košík
je zatím prázdný