Leaf Kokosové chipsy thajské chilli, limetka, 40 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Leaf Kokosové chipsy thajské chilli,​ limetka,​ 40 g má objednací číslo 36122.

Produkt Leaf Kokosové chipsy thajské chilli,​ limetka,​ 40 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Ihned k odeslání.

Prodejní cena výrobku Leaf Kokosové chipsy thajské chilli,​ limetka,​ 40 g je stanovena na 61.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Leaf Kokosové chipsy thajské chilli,​ limetka,​ 40 g
  • Velký obrázek - Leaf Kokosové chipsy thajské chilli,​ limetka,​ 40 g
  • Velký obrázek - Leaf Kokosové chipsy thajské chilli,​ limetka,​ 40 g

Velmi lahodné kokosové chipsy, které jsou ochucené chilli a limetkou, vyrobeny z dužiny kokosu. Vhodné pro vegany.

Vaše konečná cena 61 Kč vč. DPH
Objednací číslo36122
Ihned k odeslání
Kdy zboží dostanu?

Specifikace

Popis produktu

O Kokosových chipsech

Kokosy patří bezesporu k největším darům na této planetě. Již samotný název (dochovaný ze sanskrtského jazyka jako jeden z nejstarších) je toho jasným důkazem, nesoucím majestátní a zcela oprávněně hrdé pojmenování "Strom, který dá člověku vše, co potřebuje". Bývá rovněž nazýván jako "Strom života". Tento "božský" strom dostal mnoho krásných a inspirativních jmen, jeho velikost a význam opěvuje poezie nejednoho asijského básníka. Kokosový ořech však není ořech v pravém slova smyslu. Je to druh ovoce, přesněji dutý nepukavý plod kokosové palmy zvané kokosovník ořechoplodý (latinsky Cocos nucifera) s tvrdou skořápkou na povrchu, bílou dužinou a kokosovou vodou uvnitř. Kokosový ořech je vlastně semeno, pecka plodu kokosové palmy a patří mezi jedno z největších semen na světě. Kokosové ořechy rostou převážně v tropech (s průměrnou roční teplotou kolem 27 stupňů Celsia) na vrcholku kokosové palmy, jež dává plody až po sedmi letech růstu. Jedná se až o třicet metrů vysoký strom, který se cíleně pěstuje déle než 3 000 let. Avšak původní výskyt tohoto stromu je neznámý.

Zajímavost

Dalo by se bez nadsázky tvrdit, že kokosové palmy jsou extrémně odolné vůči jakýmkoli přírodním živlům a vyhynutí jim rozhodně jen tak rychle nehrozí. To samé by se dalo říct o plodech, protože kokosový ořech zvládne hravě plavat v moři až několik měsíců. Může se tedy rozšířit na značnou část území, prakticky kdekoli. Zvládne přebrodit oceán bez jakékoli újmy a vyrůst třeba i na druhé straně zeměkoule, která se od té chvíle stane jeho novým domovem.

Zdravotní hledisko

Pod tvrdou skořápkou se nachází bílá dužina, která je velmi výživná, bohatá na tuky(až 60 %), jež ovšem nelze vnímat negativně, ba přesně naopak jako ty, jež našemu zdraví prospívají. Kokos sice obsahuje hodně nasycených tuků, ale jde o jiný typ tuků, než který se vyskytuje v mase a mléku. Nepředstavují tak stejné zdravotní riziko. Nasycené tuky v kokosu jsou známy jako triglyceridy se středně dlouhým řetězcem. Jsou snadno stravitelné, snadněji se v těle zpracují a spíše se spotřebují jako zdroj energie, než aby se ukládaly jako tuk. Kokosový ořech dále obsahuje proteiny a vitamíny - B1, B2, B3, B5, B6, C, E, kyselinu listovou (B9), dietní vlákninu,přírodní železo, hořčík, vápník, fosfor, zinek, draslík a poměrně málo cukru. Sušená dužnina z kokosu, tzv. kopra (zvaná též sušený kokos), se v potravinářství často používá jako pochutina, dekorační a aromatická přísada na sladkosti (dezerty, zákusky, dorty) a jiné zdravé delikatesy, ale také se z ní lisováním získává kokosový olej. Ořechy patří mezi zdravé potraviny, které určitě stojí za naši pozornost a neměly by být opomíjeny v našich stravovacích režimech a návycích. Kokos mimo jiné zlepšuje trávení a je dobrým zdrojem energie. Prospívá srdci a celkově dobrému stavu imunity, reguluje hladinu cukru v krvi. Pomáhá při osteoporóze, lámavosti vlasů a nehtů a při bolestech pohybového aparátu (přetížení svalů). Dužina se využívá při léčbě nervových onemocnění, ztrátě paměti a slabosti, při pleťových chorobách či vadách plic. Může se pyšnit svými protimikrobiálními, protirakovinnými a detoxikačními účinky.

Využití

Jako křupavé chipsy – delikátní snack.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte kokosové chipsy o obsahu 40 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

  • Balení: Sáček
  • Obsah balení: 40 g.
  • Použití: K přímo konzumaci
  • Země původu: Thajsko
  • Složení: Kokos 83,4 %, třtinový cukr 9,6 %, kořenící prášek 3,5 %, kokosový olej 3 %, mořská sůl 0,5 %
  • Cena za 1 kg: 1475 Kč.

Výživové hodnoty na 100g

Energetická hodnota2512/600 kcal
Tuky42,5 g
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny37,5 g
Sacharidy42,5 g
Sacharidy - z toho cukry32,5 g
Bílkoviny12,5 g
Sůl950 g
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
  •  
Nákupní košík
je zatím prázdný