Kinjirushi Wasabi pasta,​ 2,​5 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Kinjirushi Wasabi pasta,​ 2,​5 g má objednací číslo 35990.

Produkt Kinjirushi Wasabi pasta,​ 2,​5 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Ihned k odběru.

Prodejní cena výrobku Kinjirushi Wasabi pasta,​ 2,​5 g je stanovena ma 5.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Kinjirushi Wasabi pasta,​ 2,​5 g
Japonský originál

Wasabi pasta v sáčku na jedno použití. Je velice důležitou surovinou při výrobě sushi. Wasabi pastou potíráme bochánky připravené z rýže nebo smícháme wasabi pastu se sójovou omáčkou a do ní hotové sushi namáčíme.

Vaše konečná cena 5 Kč vč. DPH
Objednací číslo35990
Ihned k odběru
Kdy zboží dostanu?

Specifikace

Popis produktu

O wasabi

Wasabi, latinsky Wasabica japonica a česky japonský křen, je velmi podobný našemu českému křenu, liší se však barvou. Wasabi křen je světle zelený. Ostrost wasabi způsobuje Allylisothiokyanát, který se uvolňuje rozbitím buněk oddenku.Wasabi je velmi zdravé – kompletně vám protáhne nosní dutinu a navíc obsahuje vitamín C, minerály, vápník, draslík či hořčík. V Japonsku lze zakoupit wasabi oddenek, pastu nebo prášek. V Evropě se wasabi prodává spíše ve formě pasty a prášku.

Historie wasabi

Wasabi bylo objeveno v horské vesnici před stovkami let japonským farmářem v oblasti Shizuoka, který ho dal ochutnat mocnému válečníkovi Tokugawovi. Tomu wasabi natolik zachutnalo, že se zasadil o jeho běžné používání v japonské kuchyni. Dnes je wasabi široce využíváno nejen jako přísada při přípravě sushi, ale také průmyslově k výrobě různých pochutin, například hrášku ve wasabi, rýžových sušenek s wasabi práškem, arašíd ve wasabi a podobně. Existuje také zmrzlina s příchutí wasabi a ochucené mořské řasy solí a wasabi křenem.

Původ a pěstování

Wasabi křen je velmi náročný na pěstování. Existují pouze tři místa, kde se wasabi pěstuje: prefektura Shizuoka, poloostrov Izu a prefektura Nagano. Křen se pěstuje u horských řek v drobném štěrku. Květy jsou bílé barvy a jsou velmi drobné.

Využití

Wasabi pasta je již připravená pasta k přímému použití. Balení na jedno použití skvěle využijete zejména při servírování sushi. Smíchaná wasabi pasta se sójovou omáčkou tvoří lahodnou omáčku, do které se sushi namáčí.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte wasabi pastu Kinjirushi na jedno použití v sáčku o obsahu 2,5 g v počtu kusů, které si objednáte.

Parametry

  • Balení: Sáček na jedno použití.
  • Obsah balení: 2,5 g.
  • Použití: K přípravě sushi.
  • Složení: Křen 24%, sladidlo: E420, cukr, kukuřičný škrob, rostlinný olej, sůl, sójová mouka, voda, japonský křen (1,6%), barvivo: E100, kyselina: E330, zahušťovadlo: E415, barvivo: E133, aroma.
  • Neobsahuje alergeny dle směrnice 1169/11 EU.
  • Země původu: Japonsko.
  • Cena za 1 kg: 2 000 Kč.

Výživové hodnoty na 100g

Sacharidy52,8 g
Sacharidy - z toho cukry47,7 g
Bílkoviny2,6 g
Sůl8,21 g
Energetická hodnota1206/288 kcal
Tuky7,4 g
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0,81 g
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
  •  
Nákupní košík
je zatím prázdný