Houba Shiitake sušená 250 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Houba Shiitake sušená 250 g má objednací číslo 2070.

Produkt Houba Shiitake sušená 250 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Na dotaz.

Prodejní cena výrobku Houba Shiitake sušená 250 g je stanovena na 0.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Houba Shiitake sušená 250 g
 • Velký obrázek - Houba Shiitake sušená 250 g
 • Velký obrázek - Houba Shiitake sušená 250 g

Shiitake, houba, která je v Číně nazývána také jako "elixír života", je hojně využívána nejen jako potravina, ale také jako lék. Pokrmům dodává charakteristickou asijskou chuť, vegetariáni ji rádi využívají jako náhražku masa.

Produkt se již neprodává a je vyřazen z naší nabídky.

Specifikace

Popis produktu

O houbě shiitake

Název houby je složený ze dvou slov, „shii“ znamená dub a „take“ houba. Český název houby je houževnatec jedlý. Jedná se o dřevokaznou houbu. Pěstuje se na speciálních farmách na špalcích dubu a kaštanovníku. Do připravených špalků se navrtají malé otvory a sadba hub se do nich vloží. Růst hub pak závisí na teplotě a vlhkosti prostředí. Kmeny poskytují prostředí houbě po dobu až 6 let a velikost sklizně dosahuje až 5 kilogramů.

Historie

Houba shiitake je japonskou houbou pěstovanou již od 2. století n. l. Lékař Wu Juei během dynastie Ming zjistil, že houba shiitake je nejen skvělá potravina, ale že má také velmi blahodárné účinky. V současné době je shiitake po žampionech nejčastěji pěstovanou houbou.

Vzhled a chuť

Houba Shiitake má hnědé vypouklé hlavičky, někdy se objevují také bílé skrnky. Průměr klouboučku bývá mezi 5 až 12 cm. Shiitake má výrazné aroma, připomínající česnek, a vynikající masitou chuť.

Využití

V japonské kuchyni je houba shiitake hojně využívaná jak v sušené, tak v čerstvé podobě. Využívají se však pouze kloboučky, tuhé nožičky se odkrajují. Shiitake se dá smažit, dusit, vařit, zapékat, ale i grilovat. Vegetariáni ji mohou použít jako náhražku masa. Sušenou shiitake doporučujeme před přípravoou na půl hodiny namočit, aby změkla a nabobtnala. Pro zvýraznění chutí je také možné ji naložit do sojové omáčky s vodou.

Zdravotní využití

V Číne je shiitake díky svým blahodárným účinkům označována za „elixír života“. Obsahuje velké množství vitaminu B (B2, B5 a B6), manganu, fosforu, draslíku, selenu, měďi a zinku. Je velmi dobrým zdrojem vlákniny, bílkovin, hořčíku a vitaminu D. Shiitake je sytá a neobsahuje téměř žádné kalorie, využívá se tedy také při redukčních dietách. Dnešní věda dokládá preventivní účinky u různých civilizačních chorob, jako je např. snižování hladiny cholesterolu v krvi a při úpravě krevního tlaku. Posiluje celkovou obranyschopnost těla, může se též podílet na předcházení některým nádorovým onemocněním.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte sáček se sušenou houbou shiitake o obsahu 250 g, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

 • Balení: Sáček
 • Obsah balení: 250 g
 • Složení: Sušená houba shiitake
 • Použití: Do polévek, salátů, k masu, k dochucení různých pokrmů
 • Země původu: Čína
 • Cena za 1 kg: 920 Kč

Výživové hodnoty na 100g

Sůl0,03 g
Energetická hodnota1099/264 kcal
Tuky2,2 g
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0,8 g
Sacharidy23 g
Sacharidy - z toho cukry0,5 g
Bílkoviny18 g
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
 •  
Nákupní košík
je zatím prázdný