Hotta Katsutaro Shoten Čaj Matcha, 50 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Hotta Katsutaro Shoten Čaj Matcha,​ 50 g má objednací číslo 35160.

Produkt Hotta Katsutaro Shoten Čaj Matcha,​ 50 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Na dotaz.

Prodejní cena výrobku Hotta Katsutaro Shoten Čaj Matcha,​ 50 g je stanovena na 0.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Hotta Katsutaro Shoten Čaj Matcha,​ 50 g
Japonský originál
 • Velký obrázek - Hotta Katsutaro Shoten Čaj Matcha,​ 50 g
 • Velký obrázek - Hotta Katsutaro Shoten Čaj Matcha,​ 50 g
 • Velký obrázek - Hotta Katsutaro Shoten Čaj Matcha,​ 50 g
 • Velký obrázek - Hotta Katsutaro Shoten Čaj Matcha,​ 50 g

Čaj matcha, to je "síla v každém doušku". Tato varianta matcha čaje je velmi oblíbená zejména pro další zpracování a také pro přípravu čaje základní kvality.

Produkt se již neprodává a je vyřazen z naší nabídky.

Specifikace

Popis produktu

O čaji

Matcha je práškový zelený čaj s věhlasnou historií, který je nezbytný při japonském čajovém obřadu. Matcha čaj je velmi oblíbený také díky svému širokému využití, od lahodné zmrzliny až po dorty či ovocné nápoje. Na rozdíl od pití běžného zeleného čaje, kdy vylouhované lístky vyhodíme, se u matchy listový prášek našlehá s vodou a přímo konzumuje. Tím je zaručena vyšší koncentrace zeleného čaje a tělo získává minerály, vitamíny a vlákninu.

Historie čaje

Rodištěm čaje je čínská prefektura Yunnan, kde buddhističtí mniši vyráběli z přírodních bylinek práškové čaje. V roce 1191 japonský mnich Eisai při svých pobytech v Číně přišel na způsob, jak pít zelený čaj jinak - listy rozmělnil na prášek a ty pak zalil horkou vodou a rozmíchal. Tento čaj si pak v poklidu popíjel při svém rozjímání.

Listy

Listy matchy jsou velmi mladé, vrcholové, s vysokým obsahem chlorofylu.

Sklizeň

Na začátku dubna se plantáže zakryjí plachtami, které mají za úkol nedostat světlo na lístky čajovníku. Tím dochází k tomu, že čajovník začne produkovat velký obsah chlorofylu. Česači si pak při sběru vybírají ty nejlepší lístky, které se následně spaří, usuší a nařežou bez stonků a žilek. Tyto natrhané lístky dále putují do mrazících boxů, kde odpočívají a udržují si stálou kvalitu. Tento čaj se nazývá Tencha. Tencha se pak následně mele na žulových kamenech a tím vzniká čaj matcha.

Zajímavost

Matcha obsahuje látku L-Theanin a také Teofylin, který má podobné účinky jako kofein. Díky těmto látkám pití čaje matcha navozuje duševní jasnost a zvyšuje celkovou energii v těle. Nejen proto je čaj vhodný při velkém fyzickém výkonu i pro malé sportovce například při fotbalovém tréninku. Pitím matcha čaje můžete přispět i ke zvýšení metabolismu a spalování tuku. Matcha nezvyšuje krevní tlak ani srdeční frekvenci. A věděli jste, že vypití jedné sklenice matchy je jako vypití 10 sklenic zeleného čaje? Díky vysokému obsahu chlorofylu pomáhá odstranit chemikálie a těžké kovy z těla.

Nálev

Barva nálevu je smaragdově zelená. Matcha se mele velmi pomalu na otáčejících se žulových mlecích kamenech, čímž nedochází k pálení čajových listů. Čaj si tak uchová vysoký obsah chlorofylu. Nálev je sladký, protože obsahuje látku L-Theanin a vlákninu, jemný, bez náznaku trpkosti.

Jak si čaj připravit

Příprava čaje je velmi jednoduchá. Potřebujeme mističku a speciální bambusovou metličku. Do mističky nasypeme 2 g matcha čaje a našleháme je s 2 dcl na cca 75 °C ohřáté vody bambusovou metličkou. Vytvoří se řídká kaše, která po chvilce zhoustne. Čaj matcha se dá pít teplý i chlazený s kostkami ledu.

Parametry

 • Balení: Papírový sáček
 • Obsah balení: 50 g
 • Použití: 2 g prášku našleháme s 2 dcl vody ohřáté na 75 °C
 • Složení: Čaj Matcha rozemletý ve speciálních kamenných mlýnech.
 • Neobsahuje alergeny dle směrnice 1169/11 EU.
 • Země původu: Japonsko
 • Cena za 1 kg: 2 100 Kč.

Recenze od majitelů

 • 100%
  100%
  Hodnocení majitele výrobku Kamil Tulačka

Akční produkt Hotta Katsutaro Shoten Čaj Matcha,​ 50 g obdržel od majitelů počet hvězdiček 5 z 5. Hodnotících zákazníků bylo celkem 1 a napsaných recenzí bylo celkem 0.

Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
 •  
Nákupní košík
je zatím prázdný