Vážení zákazníci, vzhledem k aktuální situaci spojené s šířením viru COVID-19 jsme nuceni omezit provoz našeho obchodu. S účinností od soboty 14. 3. vyřizujeme pouze objednávky s doručením na adresu prostřednictvím přepravce PPL. Osobní odběr v naší prodejně ani ve výdejnách Zásilkovna není dočasně dostupný. Jakmile to bude možné, plný provoz obnovíme. Děkujeme za pochopení, tým Susi.cz.

Golden Turtle Brand Houba Jidášovo ucho, 100 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Golden Turtle Brand Houba Jidášovo ucho,​ 100 g má objednací číslo 2045.

Produkt Golden Turtle Brand Houba Jidášovo ucho,​ 100 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Ihned k odeslání.

Prodejní cena výrobku Golden Turtle Brand Houba Jidášovo ucho,​ 100 g je stanovena na 69.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Golden Turtle Brand Houba Jidášovo ucho,​ 100 g
  • Velký obrázek - Golden Turtle Brand Houba Jidášovo ucho,​ 100 g
  • Velký obrázek - Golden Turtle Brand Houba Jidášovo ucho,​ 100 g

Ucho Jidášovo je černá houba, která je v asijské kuchyni nepostradatelnou ingrediencí. Je ceněná zejména pro svou křupavost a pevnou konzistenci. Využívá se mimo jiné také pro vytvoření tmavých kontrastů ve světlých nebo barevných pokrmech.

Vaše konečná cena 69 Kč vč. DPH
Objednací číslo2045
Ihned k odeslání
Kdy zboží dostanu?

Specifikace

Popis produktu

O Uchu

Ucho Jidášovo je tradiční čínská pochoutka, nezbytná v asijských pokrmech. Výskyt této houby bývá na odumřelém, padlém dřevě. Roste na listnatých stromech, nejvíce však na bezu černém. Houba se objevuje na podzim, někdy ji můžeme najít i v zimě, a to ve velmi hojném počtu. Ucho Jidášovo je nejen výborné v kuchyni, ale také velmi zdravé. Pomáhá při bolestech žaludku, redukovat krevní tlak, posilovat imunitní systém. Obsahuje velké množství vitamínů a minerálních látek. Ucho Jidášovo nabízíme v sušeném stavu.

Historie

V Číně byla houba známa již 300 let před n. l., a to nejen jako výborný pokrm, ale i díky svým blahodárným účinkům na lidský organismus. Jak už její název napovídá, houba poprvé podle pověsti vyrostla na stromě, kde se oběsil Jidáš.

Vzhled

Ucho Jidášovo je houba velmi pružná, vrásčitá, rosolovitá, hladká a tvarem podobná lidskému uchu. Dorůstá velikosti 2 až 12 cm. Barva bývá hnědá i červenohnědá. Roste v trsech. Po usušení je houba černá.

Použití

Ucho Jidášovo se výborně hodí do zeleninových a masových pokrmů, nejvíce pak do číny díky své křupavosti. Houba se dá také použít do polévek, omáček, těstovin. Výborná je i do rizota. Využívá se k vytváření tmavých kontrastů ve světlých nebo barevných pokrmech a je možné ji (na rozdíl od jiných hub) i znovu ohřát. Před použitím doporučujeme houbu namočit na 1 až 2 hodiny do vody a poté ji 20 minut povařit.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte sušenou houbu Ucho Jidášovo v sáčku o obsahu 100 g, v počtu kusů, které si objednáte.

Parametry

  • Balení: Sáček
  • Obsah balení: 100 g
  • Složení: Sušené Ucho Jidášovo
  • Použití: Do polévek, masových a zeleninových směsí, salátů a omáček.
  • Země původu: Vietnam
  • Cena za 1 kg: 690 Kč

Výživové hodnoty na 100g

Energetická hodnota796/197 kcal
Tuky0,9 g
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0,2 g
Sacharidy0,5 g
Sacharidy - z toho cukry0,5 g
Bílkoviny7,1 g
Sůl0,13 g
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
  •  
Nákupní košík
je zatím prázdný