Gnome Rýže Basmati, nejdelší zrno, 5 kg

Více informací

Produkt v naší nabídce Gnome Rýže Basmati,​ nejdelší zrno,​ 5 kg má objednací číslo 36431.

Produkt Gnome Rýže Basmati,​ nejdelší zrno,​ 5 kg je u nás v katalogu evidován s dostupností Ihned k odeslání.

Prodejní cena výrobku Gnome Rýže Basmati,​ nejdelší zrno,​ 5 kg je stanovena na 450.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Gnome Rýže Basmati,​ nejdelší zrno,​ 5 kg

Basmati 1121 je speciálně vyšlechtěnou odrůdou Basmati rýže, která si zachovává skvělou chuť a vůni Basmati, navíc ale byla po dlouhou dobu šlechtěna tak, aby měla nejdelší zrno ze všech Basmati odrůd.

Vaše konečná cena 450 Kč vč. DPH
Objednací číslo36431
Ihned k odeslání
Kdy zboží dostanu?

Specifikace

Popis produktu

O basmati

Basmati 1121 je speciálně vyšlechtěnou odrůdou Basmati rýže, která si zachovává skvělou chuť a vůni Basmati, navíc ale byla po dlouhou dobu šlechtěna tak, aby měla nejdelší zrno ze všech Basmati odrůd. Její zrno dosahuje maximální délky až 8,2 mm a po uvaření vypadá naprosto výjimečně.

Slovo Basmati v překladu z originálu znamená "ta dobře vonící" a tento přívlastek přesně charakterizuje tuto speciální odrůdu rýže, která je taktéž nazývána královnou rýží. Zrno Basmati je po celém světě ceněno pro svůj jedinečný charakter: delikátní chuť, vůni, štíhlé zrno a nelepivost. Basmati roste pouze v nevelké oblasti podhůří Himalájí, je zavlažována kvalitní vodou z ledovcových řek a na rozdíl od běžných druhů rýže plodí pouze jednou za rok. Nikde jinde na světě se Basmati nepěstuje. Odrůda nejlepší kvality rýže Basmati je Super Kernel Basmati. Jedná se o jakostní označení, prémiovou značku Basmati. Tato odrůda je po vyloupání ze slupek, očištění a dvojím leštění jednotlivých zrn ponechávána dozrávat v silech. Díky tomuto procesu se plně rozvine její jedinečná vůně a chuť, rýže se lépe vaří a nelepí se. Dlouhá a štíhlá zrna rýže Basmati také krásně vypadají a dovolují každému kuchaři vytvářet ty nejlepší gastronomické kreace.

Námi nabízená Super Kernel Basmati je nejuznávanější druh rýže, opravdová kulinářská specialita splňující nejvyšší kvalitativní požadavky našich zákazníků.

Využití

Je vynikající k přípravě exotických pokrmů, stejně jako příloha k běžné evropské kuchyni.

Příprava

Jeden díl rýže basmati propláchneme a vsypeme do jednoho a čtvrt až jednoho a půl dílu osolené vody. Přiklopíme pokličkou a přivedeme k varu. Zmírníme teplotu na minimum a ponecháme pod pokličkou, dokud se voda nevyvaří (cca 12 - 15 minut). Odstavíme z vařiče, rýži jemně prokypříme a necháme odstát asi 3 minuty. Takto upravená basmati je krásně voňavá, chutná a nelepí se.
Uvedené množství vody a doba vaření je závislá na typu vařiče a hrnce, který používáte.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte rýži basmati v látkovém pytli o obsahu 5 kg, která je v pytli volně balená, v počtu kusů, který si objednáte.

Parametry

  • Balení: Látkový pytel.
  • Obsah balení: 5 kg, balená volně v látkovém pytli.
  • Složení: Dlouhozrnná rýže.
  • Použití: Jako příloha.
  • Země původu: Pakistán.
  • Výhradní distributor: Gnome, spol.s.r.o., Pod Lysinami 472/21, 147 00 Praha 4.
  • Cena za 1 kg: 90 Kč.

Výživové hodnoty na 100g

Energetická hodnota518/124 kcal
Tuky0,2 g
Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0 g
Sacharidy27,8 g
Sacharidy - z toho cukry0 g
Bílkoviny2,6 g
Sůl0 g
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
  •  
Nákupní košík
je zatím prázdný