Daruma Wasabi prášek, 1 kg

Více informací

Produkt v naší nabídce Daruma Wasabi prášek,​ 1 kg má objednací číslo 35398.

Produkt Daruma Wasabi prášek,​ 1 kg je u nás v katalogu evidován s dostupností Ihned k odběru.

Prodejní cena výrobku Daruma Wasabi prášek,​ 1 kg je stanovena ma 295.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Daruma Wasabi prášek,​ 1 kg
 • Velký obrázek - Daruma Wasabi prášek,​ 1 kg
 • Velký obrázek - Daruma Wasabi prášek,​ 1 kg
 • Velký obrázek - Daruma Wasabi prášek,​ 1 kg

Wasabi prášek je určený k výrobě wasabi pasty, kterou získáme jednoduchým smícháním s vodou. Wasabi pasta se servíruje společně se suši a používá se jemnému namočení a dochucení rolek.

Varianty produktu

 • Velikost balení 50 g

  Ihned k odběru
  49 Kč
 • Velikost balení 1 kg

  Ihned k odběru
  295 Kč
Vaše konečná cena 295 Kč vč. DPH
Objednací číslo35398
Ihned k odběru
Kdy zboží dostanu?

Specifikace

Popis produktu

O wasabi

Wasabi, latinsky Wasabica japonica a česky japonský křen, je velmi podobný našemu českému křenu, liší se však barvou. Wasabi křen je světle zelený.Ostrost wasabi způsobuje Allylisothiokyanát, který se uvolňuje rozbitím buněk oddenku.Wasabi je velmi zdravé – kompletně vám protáhne nosní dutinu a navíc obsahuje vitamín C, minerály, vápník, draslík či hořčík. V Japonsku lze zakoupit wasabi oddenek, pastu nebo prášek. V Evropě se wasabi prodává spíše ve formě pasty a prášku.

Historie wasabi

Wasabi bylo objeveno v horské vesnici před stovkami let japonským farmářem v oblasti Shizuoka, který ho dal ochutnat mocnému válečníkovi Tokugawovi. Tomu wasabi natolik zachutnalo, že se zasadil o jeho běžné používání v japonské kuchyni. Dnes je wasabi široce využíváno nejen jako přísada při přípravě sushi, ale také průmyslově k výrobě různých pochutin, například hrášku ve wasabi, rýžových sušenek s wasabi práškem, arašíd ve wasabi a podobně. Existuje také zmrzlina s příchutí wasabi a ochucené mořské řasy solí a wasabi křenem.

Původ a pěstování

Wasabi křen je velmi náročný na pěstování. Existují pouze tři místa, kde se wasabi pěstuje: prefektura Shizuoka, poloostrov Izu a prefektura Nagano. Křen se pěstuje u horských řek v drobném štěrku. Květy jsou bílé barvy a jsou velmi drobné.

Využití

Wasabi prášek je určen k přípravě wasabi pasty, která vznikne jednoduše smícháním prášku s vodou. Pasta je nezbytnou ingrediencí při výrobě nigiri sushi (bochánku rýže s plátkem ryby) a omáčky sashimi (smíchané wasabi pasty a sojové omáčky), ve které se sushi namáčí. Používá se ale také k dochucení různých omáček či například na nudle soba. Při vytváření pasty si s wasabi práškem můžeme pohrát – při správné hustotě lze vytvářet různé tvary, jako například lístečky či kytičky.

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte wasabi prášek v sáčku o obsahu 1 kg, v počtu kusů, které si objednáte.

Parametry

 • Balení: Sáček
 • Obsah balení: 1 kg
 • Složení: Křenový prášek, hořčice v prášku, vitamin C, barvivo: E102 (může mít vliv na aktivitu a pozornost dětí), E133.
 • Obsahuje alergeny: Horčice.
 • Použití: 1 čajovou lžičku prášku smícháme s 2 čajovými lžičkami vody, dobře promícháme a necháme 2 až 3 minuty uležet pro získání optimálního aroma. Výslednou pastu následně využijeme k přípravě sushi a dochucení omáček a nudlí.
 • Země původu: Čína
 • Cena za 1 kg: 295 Kč.

Výživové hodnoty na 100g

Tuky - z toho nasycené mastné kyseliny0 g
Sacharidy55,9 g
Sacharidy - z toho cukry0 g
Bílkoviny11,2 g
Sůl0 g
Energetická hodnota1352,9/323,66 kcal
Tuky5,3 g
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
 •  
Nákupní košík
je zatím prázdný