Vážení zákazníci, vzhledem k aktuální situaci spojené s šířením viru COVID-19 jsme nuceni omezit provoz našeho obchodu. S účinností od soboty 14. 3. vyřizujeme pouze objednávky s doručením na adresu prostřednictvím přepravce PPL. Osobní odběr v naší prodejně ani ve výdejnách Zásilkovna není dočasně dostupný. Jakmile to bude možné, plný provoz obnovíme. Děkujeme za pochopení, tým Susi.cz.

Čajová květina BIO Matcha Premium Tea, 30 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Čajová květina BIO Matcha Premium Tea,​ 30 g má objednací číslo 36288.

Produkt Čajová květina BIO Matcha Premium Tea,​ 30 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Ihned k odeslání.

Prodejní cena výrobku Čajová květina BIO Matcha Premium Tea,​ 30 g je stanovena na 340.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Čajová květina BIO Matcha Premium Tea,​ 30 g
Japonský originál
  • Velký obrázek - Čajová květina BIO Matcha Premium Tea,​ 30 g
  • Velký obrázek - Čajová květina BIO Matcha Premium Tea,​ 30 g

Čaj BIO Matcha Tea Premium je vysoce kvalitní japonský čaj matcha. pro snadnou každodenní konzumaci. Navíc pomáhá udržet koncentraci a vede k uvolnění a relaxaci.

Vaše konečná cena 340 Kč vč. DPH
Objednací číslo36288
Ihned k odeslání
Kdy zboží dostanu?

Specifikace

Popis produktu

O čaji

Matcha je práškový zelený čaj s věhlasnou historií, který je nezbytný při japonském čajovém obřadu. Na rozdíl od pití běžného zeleného čaje, kdy vylouhované lístky vyhodíme, se u matchy listový prášek našlehá s vodou a přímo konzumuje. Tím je zaručena vyšší koncentrace zeleného čaje a tělo získává minerály, vitamíny a vlákninu. Gastro matcha je skvělou variantou pro každodenní pití a je vhodná také na vaření či přípravu koktejlů. Balení Gastro matchy je velmi praktické - krabička obsahuje 30 sáčků po 2 g čaje, což je ideální množství pro jeden šálek.

Historie čaje matcha

Rodištěm čaje je čínská prefektura Yunnan, kde buddhističtí mniši vyráběli z přírodních bylinek práškové čaje. V roce 1191 japonský mnich Eisai při svých pobytech v Číně přišel na způsob, jak pít zelený čaj jinak - listy rozmělnil na prášek a ty pak zalil horkou vodou a rozmíchal. Tento čaj si pak v poklidu popíjel při svém rozjímání.

Listy matcha a sklizeň

Listy matchy jsou velmi mladé, vrcholové, s vysokým obsahem chlorofylu.
Na začátku dubna se plantáže zakryjí plachtami, které mají za úkol nedostat světlo na lístky čajovníku. Tím dochází k tomu, že čajovník začne produkovat velký obsah chlorofylu. Česači si pak při sběru vybírají ty nejlepší lístky, které se následně spaří, usuší a nařežou bez stonků a žilek. Tyto natrhané lístky dále putují do mrazících boxů, kde odpočívají a udržují si stálou kvalitu. Tento čaj se nazývá Tencha. Tencha se pak následně mele na žulových kamenech a tím vzniká čaj matcha.

Zajímavost

Matcha obsahuje látku L-Theanin a také Teofylin, který má podobné účinky jako kofein. Díky těmto látkám pití čaje matcha navozuje duševní jasnost a zvyšuje celkovou energii v těle, a je proto vhodný jak při velkém fyzickém výkonu, tak i pro malé sportovce například při fotbalovém tréninku. Nedávné vědecké studie došly k závěru, že matcha obsahuje 137x více EGCG, než bývá v běžném zeleném čaji. EGCG je nejúčinnější antioxidant posilující imunitu a výborný pomocník při spalování tuků. Matcha navíc nezvyšuje krevní tlak ani srdeční frekvenci. A věděli jste, že vypití jedné sklenice matchy je jako vypití 10 sklenic zeleného čaje?

Jak si čaj připravit

Gastro matcha čaj je ideální variantou matchy pro každodenní pití. Připravit jej můžeme za studena - čajový prášek smícháme se studenou vodou (od 2 dl až po 1,5 l podle chuti), i za tepla - prášek zalijeme 2 dl horké vody o teplotě cca 70 °C. Následně čaj důkladně rozmícháme s vodou buď přímo v matcha shakeru, což je velmi jednoduchý a praktický způsob, nebo speciální bambusovou metličkou. Pro dochucení můžeme přidat pár kapek limetky či ovocného sirupu. Čaj mohou konzumovat i děti od 7 let (max. 2,1 g čaje za den), u dospělých je optimální denní dávka 4 g.

Parametry

  • Balení: Krabička
  • Obsah balení: 20 x 1,5 g
  • Složení: BIO jemně mletý zelený čaj
  • Použití: 1,5 g prášku našleháme s cca 2 dcl studené či horké vody
  • Skladování: Uchovejte na suchém a tmavém místě, nevystavujte přímému světlu
  • Země původu: Japonsko
  • Cena za 1 Kg: 11333 Kč
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
  •  
Nákupní košík
je zatím prázdný