Čaj Sencha Tokusen japonský zelený 100 g

Více informací

Produkt v naší nabídce Čaj Sencha Tokusen japonský zelený 100 g má objednací číslo 33712.

Produkt Čaj Sencha Tokusen japonský zelený 100 g je u nás v katalogu evidován s dostupností Na dotaz.

Prodejní cena výrobku Čaj Sencha Tokusen japonský zelený 100 g je stanovena ma 0.00 Kč, včetně DPH.

Cena za doručení produktu na vámi zvolenou adresu je platná dle aktuálního ceníku, osobní odběr v naší prodejně je zdarma.


Velký obrázek - Čaj Sencha Tokusen japonský zelený 100 g
 • Velký obrázek - Čaj Sencha Tokusen japonský zelený 100 g
 • Velký obrázek - Čaj Sencha Tokusen japonský zelený 100 g
 • Velký obrázek - Čaj Sencha Tokusen japonský zelený 100 g

Mimořádně kvalitní japonský čaj sencha z prvního sběru, který kromě lahodné chuti nabízí také blahodárné účinky. Sencha patří mezi nejpopulárnější čaje v Japonsku a dá se pít prakticky od rána do večera.

Produkt se již neprodává a je vyřazen z naší nabídky.

Specifikace

Popis produktu

O čaji

Sencha je základním druhem zeleného čaje, nejpopulárnějším mezi zelenými čaji v Japonsku. Japonci ho mohou pít od rána do večera, při práci i odpočinku. Sencha Tokusen je mimořádně kvalitní japonský zelený čaj pocházející z prvního sběru.

Sklizeň a původ

Sencha se sklízí z plantáží v jižní části Japonska, na nichž se nesmí používat žádná chemická hnojiva ani ochranné prostředky od začátku dubna do konce května. Je pěstovaný podle principů organického zemědělství. Nejvýznamnějšími oblastmi pro pěstování jsou oblast Shizuoka a oblast Kagoshima. Pro cizinu je označována první sklizeň senchi jako Superior, Extra fine či First Flush.

List

Listy jsou svinuty do tenkých tmavě zelených jehliček. Čerstvě natrhané lístky se ihned zpracovávají propařováním a dále se suší. Okamžité zahřátí je hlavním důvodem zamezení oxidace nebo fermentace. Proto čajové lístky zůstávají zelené a uchovávají si veškeré přirozené chuťové vlastnosti.

Nálev

Nálev má světle zelenou barvu. Má lehce květově nasládlou, mírně svíravou, výrazně trávovou svěží chuť a charakteristické aroma moře a lesa. Pokuď čaj zalijete horkou vodou, bude chuť svírající – trpká. Chladnější voda vytvoří chuť lehkou a svěží. U senchy lze udělat nálev až třikrát, u každého nálevu se však musí vždy zvýšit teplota a prodloužit doba louhování.

Zajímavost

Takto kvalitní čaj sencha nabízí kromě lahodné chuti také léčivé účinky. Obsahuje velmi silné antioxidanty, používá se v prevenci rakoviny a srdečních onemocnění, zlepšuje trávení a zmírňuje žaludeční obtíže. Působí také blahodárně na centrální nervovou soustavu, zlepšuje soustředění a upravuje spánek. Pro vysoký obsah fluoru dokonce chrání před zubním kazem.

Jak si čaj připravit

Podle kvality čaje se snižuje teplota vody, kterou se zalévá. U velmi kvalitní senchy, jako je tato, stačí teplota 60 °C. Voda musí přejít varem a zchladnout na uvedenou teplotu. Doba louhování je 1 minuta, během které se z listů uvolní vonné a chuťové složky. Čaj se pak nalévá z konvice do hrnečků. V létě je sencha výborná i chlazená!

Co je obsahem dodávky

Při objednání tohoto produktu obdržíte japonský zelený čaj sencha v sáčku o obsahu 100 g, v počtu kusů, které si objednáte.

Parametry

 • Balení: Sáček
 • Obsah balení: 100 g
 • Složení: Zelený čaj
 • Použití: Zalijte vodou o teplotě 60 °C a nechejte louhovat 1 minutu.
 • Neobsahuje alergeny dle směrnice 1169/11 EU.
 • Země původu: USA
 • Cena za 1 kg: 1 490 Kč
Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňky, Japonské zboží
 •  
Nákupní košík
je zatím prázdný