0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

O japonských polévkách

Víte, že instantní nudlové polévky vznikly v Japonsku? Vynalezl je počátkem sedmdesátých let Momofuku Andó, zakladatel společnosti Nissin.

Misoshiru a suimono

Vzhledem k tomu, že v Japonsku jsou ramen či udon s vývarem chápány jako hlavní jídla, za polévky v pravém slova smyslu jsou vnímány v podstatě jen misoshiru a suimono. Bez misoshiru si žádný Japonec nedovede představit byť jeden jediný den. Starší generace dokonce vyžaduje misoshiru třikrát denně. Říká se, že po misoshiru jídlo báječně slehne a dobře se tráví.

Suimono v překladu znamená "věc k srkání" a jedná se o čistý vývar s trochou zeleniny a stonkem bylinky uvnitř, například japonské petržele mitsuba nebo yuzu. Přísad v suimono je obecně málo, bývají však pečlivě nakrájené do líbivých tvarů. Suimono by vždy mělo být servírováno v misce, aby dostálo svého názvu a mohlo se popíjet.

Protože Japonci mají "jen dvě" varianty klasických polévek, jsou zcela u vytržení z naší bramboračky, gulášovky, kulajdy, hrachovky nebo čočkové. Vydatná česká polévka 100% vykouzlí slastný úsměv u každého japonského turisty!

Cup noodles

Jak už jsme uvedli v úvodu, za instatní nudlové polévky vděčíme japonské společnosti Nissin. Různé druhy jejích Cup noodles postupně dobyly celý svět a samozřejmě nemohou chybět ani v naší nabídce. Instatní nudle v kelímku vás nadchnou jednoduchou a rychlou přípravou, ale zároveň překvapí lahodnou chutí, kterou budete těžko hledat u běžných čínských instantních nudlových polévek.

Pokud jste fanouškem Cup noodles a plánujete výlet do Japonska, doporučujeme cestovatelský itinerář oživit zajímavou atrakcí - návštěvou interaktivního Muzea instantních nudlí v Ósace nebo v Yokohamě.

Ramen / Udon

Ramen je silný vývar s nudlemi, doplněný různými dalšími surovinami, například vajíčkem, masem, zelenou cibulkou, řasou nori, houbami či bambusovými výhonky. V různých regionech Japonska existují rozličné varianty ramenu. Na severním ostrově Hokkaidó je populární ramen ochucený misem a ozdobený kukuřicí a klíčky. Ostrov Kjúšú má zase svou slavnou variantu Hakata ramen podle oblasti Hakata ve městě Fukuoka. Je krémově zbarvený, častou ingrediencí jsou houby, nakládaný zázvor a nakládané bylinky karashi takana.

Podle použitého typu nudlí se rozlišují hlavní dva typy ramenu - ramen udon z tlustších pšeničných nudlí a ramen soba z tenčích pohankových nudlí. Druhů ramenu existuje skutečně nespočet, v každém případě se však jedná o věhlasný japonský pokrm, který v posledních letech získává popularitu i v České republice. Pokud jste pravý japonský ramen ještě neochutnali, určitě doporučujeme to napravit. Navíc si ho můžete relativně snadno připravit i v domácích podmínkách!

 

 

 

 

Doprava zdarma od 1500 Kč Doprava zdarma od 1500 Kč
99 % zákazníků doporučuje 99 % zákazníků doporučuje
Prodejna v Michli Prodejna v Michli
2 000 výdejních míst 2 000 výdejních míst

Na vaší spokojenosti nám záleží

Recenze na Heureka.cz pečlivě sledujeme a využíváme k optimalizaci našich služeb.
Ověřený zákazník
100%
10. 4. 2021

Náš třetí nákup. Jako obvykle všechno v pořádku. Doslova bleskové vyřízení objednávky, objednáno dopoledne, odesláno ještě ten den, doručeno druhý den PPLkou. Perfektně zabalené, jako vždycky. Hodně dobrá komunikace e-shopu, informuje o všem potřebném. A hlavně japonské potraviny, které se jinak špatně shánějí. Určitě doporučujeme.

 • Skvělý výběr japonského zboží
 • Mňamy potraviny z Japonska
 • Bleskové vyřízení objednávky
 • Skvělá komunikace

Ověřený zákazník
100%
9. 4. 2021

Vše bylo jak mělo

 • Dostal jsem vše jak jsem si přál
 • Chybělo mi hodnocení firmy nebo zákazníků na produkty ale musel jsem nad tím přemýšlel co mi chybělo

Ověřený zákazník
80%
9. 4. 2021

Objednal jsem si tonkatsu a panko strouhanku. Bohužel zklamal mě výběr přepravců. Buď PPL nebo Balíkovna. Pokud si objednáte malý balíček, tak vás může přeprava stát víc než objednané zboží. Na trhu je více přepravců mnohem levnějších než, které mají nasmlouvané.

 • Dobrá komunikace
 • Velký výběr
 • Přehledný eshop
 • Kvalitní potraviny
 • Malé možnosti výběru přepravy

Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR