0 0 Kč
Produkty v košíku
Celkem s DPH 0 Kč

Rádi vám s výběrem pomůžeme info@susi.cz

Japonci a mlsání

Když je chuť na sladké

Tradiční japonské sladkosti - wagashi - jsou oproti evropským méně sladké a jejich základní surovinou je většinou rýže. Co do velikosti jsou drobné, co do vzhledu jsou malými uměleckými díly. Velmi typické je jejich servírování s japonským čajem. Když se účastníte čajového obřadu, hostitel vám kromě čerstvě vyšlehaného čaje matcha zaručeně nabídne i maličký zákusek, který vypadá tak krásně, že je vám líto ho sníst. Nesníst ho by však byla velká škoda, neboť chuť wagashi k nasládle hořkému zelenému čaji výborně ladí!

Nejznámějším druhem wagashi jsou mochi, měkké kuličky z rýžové mouky plněné rozmanitými náplněmi, většinou fazolovou marmeládou anko.

Mochi provází Japonce po celý rok. "Zrcadlové mochi" (kagami mochi) - velké tvrdé rýžové bochníky navršené na sebe do komínku - dříve sloužily jako novoroční ozdoby a po Novém roce se rozbíjely kladivem na malé kousky, které se pak pro změknutí povařily a přidávaly do sladké fazolové polévky oshiruko. Dnes se tento rituál ve své původní formě již neprovozuje - kagami mochi v obchodě seženeme ve formě dutých plastových dekorací. Opravdové jedlé mochi nalezneme uvnitř, již předsekané a jednotlivě zabalené.

Na jaře, 3. března na svátek děvčátek, nejen holčičky mlsají růžové sakura mochi plněné ankem a zabalené do mírně slaného nakládaného sakurového listu. 5. května pak slaví svátek všechny děti a kashiwa mochi, cukrovinky pro tuto příležitost, se balí do dubových listů.

Když je chuť na slané

Na čem si v Japonsku pochutnávají, když není chuť na sladké? Jednoznačně boduje japonská směs arare, která je docela známá i v našich končinách. Arare je jedním z mnoha druhů ochucených rýžových krekrů senbei, které se skvěle hodí k pivu či vínu.

Pokud máte chuť zobat něco "nerýžového", vyzkoušejte třeba až lehce návykový křupavý hrášek s příchutí wasabi, krevetové lupínky nebo thajské kokosové chipsy.

Doprava zdarma od 1500 Kč Doprava zdarma od 1500 Kč
99 % zákazníků doporučuje 99 % zákazníků doporučuje
Prodejna v Michli Prodejna v Michli
2 000 výdejních míst 2 000 výdejních míst

Na vaší spokojenosti nám záleží

Recenze na Heureka.cz pečlivě sledujeme a využíváme k optimalizaci našich služeb.
Ověřený zákazník
100%
10. 4. 2021

Náš třetí nákup. Jako obvykle všechno v pořádku. Doslova bleskové vyřízení objednávky, objednáno dopoledne, odesláno ještě ten den, doručeno druhý den PPLkou. Perfektně zabalené, jako vždycky. Hodně dobrá komunikace e-shopu, informuje o všem potřebném. A hlavně japonské potraviny, které se jinak špatně shánějí. Určitě doporučujeme.

 • Skvělý výběr japonského zboží
 • Mňamy potraviny z Japonska
 • Bleskové vyřízení objednávky
 • Skvělá komunikace

Ověřený zákazník
100%
9. 4. 2021

Vše bylo jak mělo

 • Dostal jsem vše jak jsem si přál
 • Chybělo mi hodnocení firmy nebo zákazníků na produkty ale musel jsem nad tím přemýšlel co mi chybělo

Ověřený zákazník
80%
9. 4. 2021

Objednal jsem si tonkatsu a panko strouhanku. Bohužel zklamal mě výběr přepravců. Buď PPL nebo Balíkovna. Pokud si objednáte malý balíček, tak vás může přeprava stát víc než objednané zboží. Na trhu je více přepravců mnohem levnějších než, které mají nasmlouvané.

 • Dobrá komunikace
 • Velký výběr
 • Přehledný eshop
 • Kvalitní potraviny
 • Malé možnosti výběru přepravy

Hana Trading s.r.o.

Michelská 55 14100 Praha 4

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 92522

Prodejna

Michelská 55 14100 Praha 4
GPS: 50°3'2.711"N, 14°27'31.403"E

Zásilkovny

Zboží si můžete vyzvednout v Zásilkovnách po celé ČR